Missing Consumer Key - Check Settings

3 sposoby na choroby

sposoby na choroby - kwiaty czarnego bzu

Aura jesienno-zimowa daje się we znaki? Dziecko ciągle chore a Ty ciągle na chorobowym? Masz wrażenie, że jesteś pierwsza na liście do zwolnienia? Możesz to szybko zmienić! Poniżej przedstawiamy kilka naturalnych sposobów, które mogą zmienić Twoje spojrzenie na choroby.

Pierwszy sposób na chorobę – kurkuma z pieprzem i  miodem!

Otóż to! Są stworzone nawet gotowe zestawy. Wystarczy dodać ciepłej wody i cytryny i pić! Zapewniam, że nawet dzieci pięcioletnie są w stanie wypić taki specyfik. Jeśli jednak wolisz łagodniejszą wersję to wymieszaj cytrynę z samym miodem! Pamiętaj jednak, że to kurkumina zawarta w kurkumie ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwutleniające i przeciwgrzybicze. Dodać ją można również podczas gotowania do ryżu lub mięsa. Sprawdzone przepisy znajdziesz na stronach kulinarnych.

 

Drugi sposób na chorobę – czarny bez

Zbierany od dawien dawna przez nasze babki. Spożywać można kwiaty czarnego bzu ( wiosna) jak i owoce (koniec lata). Sok z czarnego bzu stosuje się jako wsparcie przy infekcjach. Ma działanie: przeciwwirusowe, napotne i przeciwzapalne. Warto go mieć w swojej domowej apteczce. Dzisiaj wszystko się da kupić, ale jeśli uda Ci się zrobić taki specyfik samemu, wiesz, co jest w środku. Przepis na sok. 

 

Trzeci sposób na chorobę – napar z imbirem, cynamonem i goździkami

Przyprawa, którą kojarzymy raczej z kuchni azjatyckiej. Okazuje się, że świeży imbir jest dobrym sposobem na choroby. Ma działanie przeciwwirusowe, przeciwgorączkowe, wykrztuśne, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Warto go podać w łagodnej formie herbaty, którą możemy zrobić z wsypania do dzbanka: dwóch plastrów imbiru (może być starty), łyżkę cynamonu, 5 goździków, łyżkę kurkumy. Zalewamy wrzątkiem, a na koniec dodajemy miód i cytrynę. Jeśli smak nam nie odpowiada możemy kombinować z ilościami poszczególnych składników. Sam napar to bomba lecznicza w czasie choroby.