Missing Consumer Key - Check Settings

Wychowanie

Wychowanie dziecka

Karmienie piersią w ciąży
Karmienie piersią w ciąży

Nadal w powszechnym obiegu krąży mit, że karmić w ciąży nie należy. Nic podobnego! Jeśli nasza ciąża jest fizjologicznie zdrowa, nie ma żadnych przeciwskazań, karmienie piersią możemy kontynuować. (więcej…)

Potęga Kobiety w dzisiejszym świecie
Potęga Kobiety w dzisiejszym świecie

Kobieta jest wychowawczynią ludzkiego świata, jaka jest ona dzisiaj będzie ludzkość jutro. To ona kształtuje psychikę przyszłego pokolenia. Jest fundamentem, na którym opiera się dom, rodzina, atmosfera i relacje. Czy to nie brzmi dumnie? Czy nie warto z pełną mocą oddać się więc kobiecej roli w kreowaniu świata?

(więcej…)

Dlaczego relacja wnuków z dziadkami jest tak ważna?
Dlaczego relacja wnuków z dziadkami jest tak ważna?

Niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka i wiele osób jeździło do nich w odwiedziny. Na szczęście, ta tradycja w naszym kraju jeszcze silnie się utrzymuje wspierając relacje wnuków z dziadkami. Okazuję się, że nie są one zwykłą zachcianką starszych, ale jest to potrzeba głęboko zakorzeniona w nas i przynosząca korzyść jednej i drugiej stronie.

(więcej…)

Czy dzieci wysoko wrażliwe są inne?
Czy dzieci wysoko wrażliwe są inne?

Termin WWO (wysoko wrażliwe osoby) sformułowała Elaine Aron, która napisała na ten temat kilka książek. Dzięki efektom jej pracy 1/5 społeczeństwa dowiedziała się, że mają prawo czuć to co czują i nie są w tym osamotnione. Mówi, że wysoka wrażliwość wiąże się z intensywną ponadprzeciętną percepcją zmysłową. Ma wady i zalety. Pojawia się niezależnie od tego czy mieliśmy beztroskie czy trudne dzieciństwo.

(więcej…)

Dlaczego dziecko budzi się odkładane do łóżeczka?
Dlaczego dziecko budzi się odkładane do łóżeczka?

Kojarzysz ten problem, bujasz dziecko na rękach, już chcesz je odłożyć do łóżeczka, dotyka materaca i nagle budzi się, otwierają mu się szeroko oczęta i wszystko trzeba zacząć od nowa? Trafia Cię szlag. Dlaczego tak się dzieje?

Pościel dla chłopca, którą Twoje dziecko pokocha
Pościel dla chłopca, którą Twoje dziecko pokocha

Zdarzyło Ci się przypomnieć sobie o małym szczególe ze swojego dzieciństwa, na którego wspomnienie od razu reagujesz uśmiechem? Mogła to być drobna zabawka, gest, a nawet kupienie ulubionego jogurtu przez rodzica. Jeśli Twoja pociecha jest miłośnikiem koparek, autek lub zwierząt i chciałbyś, aby równie dobrze wspominała swoje dziecięce lata, zapraszamy do obejrzenia pościeli dla chłopców. Takie małe, drobne gesty zostają z maluchami na lata.

(więcej…)

Samodzielność u dziecka
Samodzielność u dziecka

Samodzielność jest elementem wolności, dlatego tak ważne jest jej wspieranie u dziecka.  Samodzielność można kształtować w formowaniu własnych myśli lub wykonywaniu coraz to bardziej odpowiedzialnych czynności. Jak zrobić to najlepiej?

(więcej…)

Aktywności Montessori
Aktywności Montessori

Metodę Montessori jest najłatwiej wprowadzić do własnego domu poprzez aktywności. Bazują one na całościowym rozwoju dziecka, a składają się one z poszczególnych etapów takich jak: obserwacja potrzeb, następnie ich organizacji, a na końcu zaspokojenie.

(więcej…)

Co zrobić kiedy dziecko nas nie słucha – metoda montessori
Co zrobić kiedy dziecko nas nie słucha – metoda montessori

Metoda Montessori w tej kwestii może się podpisać pod słowami Waltera Barbe’a: „Jeśli powtarzasz coś dziecku tysiąc razy, a ono dalej nie rozumie, to nie dziecko jest w tym układzie słabym uczniem” Dziecko z natury jest wszędobylskie i ciekawe świata. Nic więc dziwnego, że jak czasem do niego mówimy to nie zawsze nasze słowa do niego docierają. Częsta myśl jaka nam się wtedy pojawia brzmi: Dlaczego moje dziecko w ogóle mnie nie słucha? Wiadomym jest, że istnieje mnóstwo przeróżnych rozwiązań stosowanych przez rodziców, które nie zawsze są chwalebne. Jak więc postąpić aby dziecka nie przekupywać, prosić po sto razy lub grozić karą?

(więcej…)

Pięć języków miłości
Pięć języków miłości

Czy ciągle nie wiesz dlaczego nie dogadujesz się ze swoją rodziną? Wydaje Ci się, że robisz wszystko dobrze a mimo to ciągle jest źle? Okazuje się, że istnieje koncepcja, która jest swoistą mapą uczuć. Dzięki poznaniu i zrozumieniu pięciu języków miłości można całkiem inaczej spojrzeć na bliskie nam osoby, a stosując się do rad zbudować z nimi silne relacje. (więcej…)