Missing Consumer Key - Check Settings

Czy opłaca się kupować wózek rok po roku dla dwulatka i niemowlaka?

wózek dla dziecka

Niedługo zostaniesz rodzicem po raz drugi, a różnica wieku między pociechami będzie wynosić 2 lata? Samodzielne opiekowanie się niemowlakiem i dwulatkiem może być dość wymagające. Szczególną trudność rodzicom sprawiają spacery z dwójką dzieci jednocześnie. W takim momencie wiele osób zastanawia się nad zakupem wózka rok po roku. Dowiedz się, czy to dobre rozwiązanie.

Wózek podwójny rok po roku — czy zakup to dobry pomysł?

Wózek rok po roku to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy mają dzieci z małą różnicą wieku, np. kilkanaście miesięcy. W takim pojeździe można zamontować jednocześnie gondolę i spacerówkę. Dzięki temu można wygodnie wyjść na spacer równocześnie z niemowlakiem i ze starszakiem. W takim modelu każda pociecha ma wygodne warunki do odpoczynku, a rodzic może spokojnie spacerować bez konieczności niesienia jednego z dzieci.

Jednak czy taki wózek sprawdzi się dla rodzeństwa, pomiędzy którymi jest dwa lata różnicy? Dwuletnie dziecko potrafi już samodzielnie chodzić i pokonywać nawet długie dystanse. Często porusza się także na rowerku lub hulajnodze, więc podczas spaceru może jechać obok wózka. Warto jednak pamiętać, że pociecha w tym wieku dość szybko się męczy, przez co może potrzebować miejsca do odpoczynku w trakcie spaceru. W takiej sytuacji z pewnością przyda się wózek rok po roku. Ponadto wielu dwulatków ma jeszcze drzemki w ciągu dnia. Jeśli będziesz mieć pojazd z dwoma siedziskami, dziecko będzie mogło odpocząć podczas spaceru i nabrać sił do dalszej zabawy.

Wózek rok po roku — gondola i spacerówka

Wózek rok po roku, np. z oferty Danex24, jest przeznaczony do używania przez dzieci od urodzenia do nawet 4. roku życia. Siedziska są zaprojektowane tak, aby każde mogło wytrzymać obciążenie do 22 kg. Zatem nie musisz się obawiać, że Twój maluch będzie zbyt ciężki, aby móc korzystać z wózka. Ponadto spacerówka:

  • ma regulowane oparcie i podnóżek, dzięki czemu można siedzisko rozłożyć na płasko — w ten sposób zapewnisz dziecku ergonomiczną pozycję do spania;
  • ma obszerną budkę, która chroni malucha przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi — Twoja pociecha może komfortowo odpoczywać w każdych warunkach.

Dla bezpieczeństwa dzieci w wózku rok po roku zadbano także o blokadę kół do jazdy prosto, która jest niezbędna np. podczas jazdy autobusem. Dzięki temu pojazd z pociechami nie będzie się poruszać w żadnym  niepożądanym kierunku.

Wózek rok po roku dla niemowlaka i 2-latka to strzał w 10, jeśli często spacerujesz z dwójką dzieci. Znajdź swój ulubiony model i zainwestuj w wygodę podczas codziennych wycieczek po okolicy z pociechami. 

Art. Sponsorowany

Leave a comment