Missing Consumer Key - Check Settings

Rozwój

Rozwój dziecka

Karmienie piersią w ciąży
Karmienie piersią w ciąży

Nadal w powszechnym obiegu krąży mit, że karmić w ciąży nie należy. Nic podobnego! Jeśli nasza ciąża jest fizjologicznie zdrowa, nie ma żadnych przeciwskazań, karmienie piersią możemy kontynuować. (więcej…)

Aaa kotki dwa
Aaa kotki dwa

Jaki jest tekst najsłynniejszej kołysanki w Polsce? I kto ją napisał? Jeśli jeszcze jej nie umiesz to sprawdź, szybko się naucz i śpiewaj ile tchu! (więcej…)

Zabawy matematyczne z dzieckiem
Zabawy matematyczne z dzieckiem

Wiecie, że wprowadzanie matematyki może być łatwe ? Jeśli dla was też ten przedmiot był kiedyś nie do zniesienia, pewnie chcecie ułatwić jego naukę swoim dzieciom. Mamy na to kilka pomysłów. Sprawdźcie sami! (więcej…)

Czy mam HNB?
Czy mam HNB?

HNB to nic innego jak angielski skrót od słów High Need Baby. Pojęcie to, coraz bardziej powszechne w naszej społeczności, określa trudne, wymagające dziecko.  Kim jest mały hajnidek i czy mieszka z nami pod jednym dachem? Sami sprawdźcie! (więcej…)

Praca dla mam. Pracuj w domu i bądź niezależna!
Praca dla mam. Pracuj w domu i bądź niezależna!

Wiele mam po urodzeniu dziecka ma poczucie bezradności w sferze sowich finansów. Każda z nas chciałaby się dołożyć do wspólnego budżetu albo po prostu nie być całkowicie zależną od męża. Czujemy to w sobie, nawet jeśli partner daje nam duże wsparcie. Musimy być potrzebne, nie tylko wychowując dzieci. W tym artykule wskazujemy dwa pomysły pracy dla mam, które mogą rozwijać się zawodowo będąc ze swoją pociechą w domu. (więcej…)

Niebezpieczne bajki dla dzieci
Niebezpieczne bajki dla dzieci

 

Czy istnieją niebezpieczne bajki dla dzieci? Od dawien dawna powstają kreskówki lub baśnie, które właściwie kończą się słowami: ”i żyli długo i szczęśliwie”. Wszyscy je znamy. My starsi, możemy wymienić co najmniej jeden tytuł, który bez trudu jesteśmy w stanie wykopać ze swojej pamięci. Czy na pewno jednak żyli długo i szczęśliwie? Postanowiliśmy pójść o krok dalej niż zazwyczaj, i się temu przyjrzeć.

(więcej…)

Różowa wieża – jak korzystać z pomocy montessori?
Różowa wieża – jak korzystać z pomocy montessori?

Pomoce montessori, często w nas, rodzicach, powodują frustrację. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nikt nas nie nauczył jak się powinno ich używać. I w momencie, gdy zrobiła się moda na zabawki montessori, musisz  sobie sam człowieku poradzić z różową wieżą! Jeśli też macie takie myśli i zastanawiacie się do czego mają służyć te różowe (dla chłopaka!), ciężkie i DROGIE klocki, to zostańcie z nami.

(więcej…)

Książki dla dzieci, które zachwycą również dorosłych
Książki dla dzieci, które zachwycą również dorosłych

Czytanie dzieciom nie musi wzbudzać niechęci u dorosłych. Jeśli chcesz spędzać ze swoją pociechą czas na literaturze, ale drażnią Cię dziecięce morały lub język, zerknij do tych książek. (więcej…)

Edukacja domowa w Polsce
Edukacja domowa w Polsce

Czy wiesz, że nasz system edukacji bazuje na modelu pruskim i pochodzi z końca XIXw.? Stworzony przez Fryderyka Wilhelma III miał on na celu wykształcić obywateli dopasowanych do ustroju absolutnego. Mieli oni nauczyć się czytać i liczyć, ale głównie po to by pracować w fabrykach i być dobrymi pracownikami. System ten przetrwał do dzisiaj. Istnieje jednak wyjście z niego w postaci między innymi edukacji domowej.

(więcej…)

Co to jest model Creighton?
Co to jest model Creighton?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To naturalna metoda zabezpieczania się ale również, a nawet przede wszystkim, służąca planowaniu poczęcia. Model Creighton różni się od systemu przedstawianego w poradni życia rodzinnego przed ślubem. Jest dokładny i przyjemny dla użytkownika.  Badania naukowe nad nim trwały przez ostatnie 25 lat i zakończyły się sukcesem!

(więcej…)