Missing Consumer Key - Check Settings

Potęga Kobiety w dzisiejszym świecie

potęga kobiety

Kobieta jest wychowawczynią ludzkiego świata, jaka jest ona dzisiaj będzie ludzkość jutro. To ona kształtuje psychikę przyszłego pokolenia. Jest fundamentem, na którym opiera się dom, rodzina, atmosfera i relacje. Czy to nie brzmi dumnie? Czy nie warto z pełną mocą oddać się więc kobiecej roli w kreowaniu świata?

Równouprawnienie, równouprawnienie, równouprawnienie

Gdy powiedziane zostanie już wszystko na temat równouprawnienia kobiet, kiedy zagwarantujemy im wszystkie prawa we wszelkich dziedzinach, kiedy będą mogły wykonywać wszystkie zawody, które obecnie wykonują mężczyźni, na końcu będziemy musieli się zgodzić, że to kobieta a nie mężczyzna rodzi dzieci. To ona musi się wyłączyć z pracy zawodowej na miesiące lub lata, aby wychować dziecko. Zostają wówczas zachwiane wszystkie tezy o równouprawnieniu.

 

Kobieta-Matka. Najważniejsza rola.

To Kobieta-Matka będzie karmić nowonarodzone maleństwo. Bo po wielu badaniach i próbach wymyślania pełnowitaminowych zamienników okazuje się, że to właśnie ten pokarm jest najzdrowszy i niezastąpiony.  I można zrozumieć wszystkie argumenty przeciwne karmieniu piersią, ale faktem jest że mleko matki zawsze będzie lepsze niż te kupione w sklepie. Niezaprzeczalnie. Niestety, dla niektórych opornych.  Kobieta staje więc w blokach startowych, nie zawsze gotowa, i startuje, bo wie, że to jest jej misja. Że od niej zależy jak będą wyglądać kolejne pokolenia. Że to ona powinna spędzać z maleństwem te pierwsze miesiące, a nawet lata. Bo żadne żłobki nawet te najnowocześniejsze, najwygodniejsze z fantastycznym personelem nie zastąpią mamy. Po raz wtóry okazuje się, że żadne zabiegi wychowawców czy psychologów są niczym w porównaniu z kontaktem jaki mały człowiek nawiązuje z matką. I ten kontakt pozostanie ważny do końca jej życia, nawet gdy z domu wyjdą, to nigdy już nie będzie wolną, będzie wciąż odpowiedzialna za swoje dzieci, aż do śmierci. Będzie wciąż potrzebna.

Matka, która nie urodziła

Wpływ kobiet, które biologicznie nie zostały matkami jest równie duży. Weźmy pod uwagę zakony żeńskie lub bezdzietne ciotki. Tak samo mogą one kreować świat młodego pokolenia jak i matki. Mogą uczucia macierzyńskie okazać na wiele różnych sposobów. Ich pomoc daje dodatkowe wsparcie w wychowaniu dobrego i mądrego społeczeństwa. Nie skazujmy ich na ostracyzm, ponieważ każda mądra rada i pomoc jest na wagę złota. Doceniajmy je i zapraszajmy do naszego życia. Podobno dzieci najlepiej chowa się w wioskach czy w dużych rodzinach. To prawda. W związku z tą tezą, otoczmy je wieloma osobami, od których po trochu będą mogły czerpać najlepsze nauki dla siebie.

 

 

3 komentarze

 1. Renata
  Wiele kobiet nie chce się zajmować swoimi dziećmi.
  Reply 17 lutego 2023 at 20:38
 2. Nati
  Interesujące spostrzeżenia...
  Reply 25 marca 2023 at 22:37
 3. Anna B
  Potęga kobiety w dzisiejszym świecie jest niezaprzeczalna, a ich wpływ na różne sfery życia, takie jak biznes, polityka czy kultura, jest coraz większy. Kobiety odgrywają coraz ważniejszą rolę we współczesnym społeczeństwie, a ich zdolności, umiejętności i perspektywy są coraz bardziej doceniane.
  Reply 10 kwietnia 2023 at 11:44

Leave a comment