Missing Consumer Key - Check Settings

Kiedy warto zainwestować w stolik i krzesełka dla dzieci? Wyjaśniamy!

stolik i krzesła dla dzieci

Kiedy warto zainwestować w stolik i krzesełka dla dzieci? Wyjaśniamy!

W funkcjonalnym dziecięcym pokoju nie może zabraknąć odpowiednio dopasowanych mebli. Do niezbędnych zdecydowanie zaliczyć możemy praktyczny stolik i krzesełka dla dzieci. Taki zestaw błyskawicznie staje się dla każdego malucha centrum kreatywnych zabaw i bezpieczną przestrzenią już od pierwszych lat. Zastanawiasz się, kiedy warto zainwestować w stolik i krzesło dla pociechy? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Kiedy stolik i krzesełko powinny znaleźć się w pokoju Twojej pociechy?

Wielu rodziców uważa, że stolik i krzesełko to elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka dopiero wtedy, gdy pociecha zaczyna edukację szkolną. To błąd – meble te warto podarować maluchowi, jak tylko zacznie wykazywać zainteresowanie rysowaniem czy nauczy się samodzielnie trzymać sztućce. Aby wykorzystać potencjał stolika i krzesełka, dziecko musi samodzielnie i stabilnie siedzieć. Powinno też kontrolować ruchy swojego ciała, co zazwyczaj następuje około 18 miesiąca życia. Warto mieć przy tym na uwadze to, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Pamiętaj jednak, że im dłużej maluch bawi się w ruchu, tym lepiej.

Stolik i krzesełka dla dzieci – na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu?

Do zakupu stolika i krzesełka dla dzieci musisz podejść z dużą uwagą. Meble będą funkcjonalne dla malucha tylko wtedy, gdy będą dopasowane do jego potrzeb i możliwości. Przede wszystkim muszą być wygodne i umożliwiać zachowanie prawidłowej postawy ciała. Czym zatem musisz się kierować podczas zakupu? Najważniejsze jest dopasowanie zarówno stolika, jak i krzesełka do wzrostu dziecka. Pamiętaj przy tym, że maluch siedząc, musi mieć wyprostowaną sylwetkę i płasko osadzone stopy. Jego plecy powinny być podparte, dlatego koniecznie celuj w krzesełka z oparciem. Dziecko musi mieć też zapewnioną swobodę ruchu podczas pracy przy stoliku.

Gdzie kupisz praktyczne stoliki i krzesełka dla najmłodszych?

W sklepach znajdziesz zestawy ze stolikiem i krzesełkami wykonane z różnych tworzyw. Jeżeli zależy Ci na wytrzymałości i stabilności, postaw na meble zrobione z solidnego materiału. W tym obszarze warto zaufać profesjonalistom, takim jak np. tuptiwood.pl – stolik i krzesełka dla dzieci tej marki są w pełni dostosowane do potrzeb małych artystów. Ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzają stosowne certyfikaty. Zwróć też uwagę na to, by wybrane przez Ciebie meble były ergonomiczne. Maluch musi odczuwać radość podczas aktywności przy nich. Postaraj się też dopasować wielkość elementów nie tylko do wzrostu dziecka, ale także do gabarytów pokoju.

stolik i krzesła dla dzieci

Leave a comment