Missing Consumer Key - Check Settings

Apilandia

apilandia

Apilandia to ciekawe interaktywne muzeum, w którym przeniesiecie się do świata pszczół. Można się tu dowiedzieć wiele informacji na temat tych pracowitych owadów. Jest to niesamowite miejsce w Kleczy Dolnej tuż przed Wadowicami.

Apilandia – zwiedzanie

Jak wygląda zwiedzanie owego muzeum?

Zwiedzanie muzeum odbywa się z przewodnikiem.  Dzięki temu dowiadujemy się wielu ciekawostek, których moglibyśmy nie doczytać w opisach. Oprowadzenie odbywa się tak naprawdę w zaledwie kilku pomieszczeniach, ale przez całą interakcję staje się ono jednym z lepszych muzeów dla dzieci. Dzieci nie będą się tu nudziły, nawet przewodnik jest je w stanie zainteresować, np. filmem pokazującym życie pszczół, ubranie pszczelarza i przegląd ula od środka. Niezwykle ciekawe są również krótkie filmiki pokazujące co się robi z miodem i gdzie się go stosuje. Cała wiedza lepiej się wchłania w połączeniu z bogatą ekspozycją. Zwiedzanie Apilandii zajmuje godzinę. Pierwsze pół godziny zwiedzamy z przewodnikiem, kolejne pół sami. Ten czas można przeznaczyć na zobaczenie całej ekspozycji oraz skorzystanie z gier i zabaw, które oferuje muzeum.

 

Apilandia – informacje ogólne

W związku z tym, że muzeum jest interaktywne można dotykać, podglądać oraz doświadczać. Duży nacisk właściciele kładą na promowanie tematu pszczół, tajników ich życia, a także naukę, dlaczego pszczoły są tak ważne w naszym życiu. Warto aby każdy zobaczył to miejsce, ponieważ gdy zginie ostatnia pszczoła człowiekowi zostanie zaledwie kilka lat życia na planecie ziemi.

Na miejscu działa sklepik i kawiarnia. Ich asortyment jest na prawdę ogromny – od miodów, czekolad, świec, po kosmetyki, biżuterię, piwa, miody pitne. Nie brakuje oczywiście asortymentu dla samych pszczelarzy – ubrań, maszyn. Tak naprawdę to królestwo dla pszczelarzy. Trzeba zwrócić uwagę na to, że zwiedzanie w sobotę jest do godziny 14stej, natomiast sam sklepik czynny jest do godziny 13stej.

Bilety nie są specjalnie drogie. Są bilety ulgowe i rodzinne. Dodatkowo jest tu możliwość skorzystania z karty dużej rodziny. Można wykupić opcję z warsztatami lub mini SPA. Zapraszamy na stronę KLIK