Missing Consumer Key - Check Settings

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – co trzeba zobaczyć?

atrakcje dla dzieci w Katowicach
Katowice to miasto pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zarówno tych typowo rozrywkowych, jak centra zabaw oraz typowo turystycznych. Dlatego warto spędzić tam trochę więcej czasu. I obowiązkowo pojawić się w paru miejscach. Które atrakcje w Katowicach warto zobaczyć?

Atrakcje Centrum Katowic – Rynek

W centrum Katowic, w Śródmieściu, znajduje się Rynek. oprócz tego atrakcje w Katowicach to zabytkowe kamienice, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Dom Prasy Śląskiej oraz galerie handlowe.

Po przebudowie rynku mieszkańcy mogą cieszyć tzw. placem kwiatowym z ławkami, siedziskami drewnianymi, schodkami oraz pawilonami kwiatowymi. Centralną część Rynku natomiast pozostawiono jako płytę do organizacji różnych wydarzeń. Na Rynku odbywają się cyklicznie zjazdy food trucków czy wigilijny jarmark. Warto wybrać się tam z dzieckiem pokosztować oferowanych specjałów, a w zimie by poczuć atmosferę świąt, wśród kolorowych ozdób i dźwiękach karuzeli.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – Spodek i Strefa Kultury

Spodek jest na pewno jedną z bardziej znanych atrakcji w Katowicach. Nazywa się go również ikoną architektury, perłą architektury modernistycznej w Polsce, symbolem miasta. Od ponad 40 lat przyciąga wielu fanów muzyki czy sportu. Organizuje się tam koncerty skierowane do najmłodszych, a także rewie na lodzie z ulubionymi bohaterami dziecięcych bajek. Spodek to także widowiska sportowe, na które można wybrać się z dzieckiem, jeśli jest ono zainteresowane jakąś dyscypliną sportu. Przy Spodku organizowane jest np. co roku Tour de Pologne, jakże atrakcyjne dla małych fanów kolarstwa.

Spodek, oprócz wielkich eventów, oferuje możliwość zwiedzania, siłownię, salę gimnastyczną, lodowisko i basen. Na lodowisko można wybrać się tam z dzieckiem bez względu na pogodę, gdyż znajduje się ono w hali Spodka. Co ciekawe Spodek ma również szeroką ofertę gastronomiczną. To aż 10 kiosków gastronomicznych z różnorodnymi daniami i napojami, gdzie każde dziecko znajdzie coś pysznego dla siebie.

Warto wspomnieć, że tuż obok Spodka powstał obszar zwany Strefą Kultury.
Stefa Kultury to zespół obiektów kulturalno-rozrywkowych: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie.