Missing Consumer Key - Check Settings

Co to jest model Creighton?

model creighton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To naturalna metoda zabezpieczania się ale również, a nawet przede wszystkim, służąca planowaniu poczęcia. Model Creighton różni się od systemu przedstawianego w poradni życia rodzinnego przed ślubem. Jest dokładny i przyjemny dla użytkownika.  Badania naukowe nad nim trwały przez ostatnie 25 lat i zakończyły się sukcesem!

Jak działa model Creighton?

Podstawą działania modelu jest obserwacja śluzu przez kobietę i prowadzenie zapisów tychże obserwacji na karcie. Nie bierzemy tu pod uwagę ani temperatury ciała, ani twardości szyjki macicy. Skupiamy się jedynie na tym elemencie. Jest kilka zasad, którymi musimy się kierować. Nie zastosowanie się do nich może mieć poważne skutki, dlatego też, aby zacząć przygodę z Metodą Creighton, musisz zapisać się na lekcje instruktażowe z trenerem. Bez obaw, wyszkoleni ludzi, opowiadają o TYCH sprawach z pełnym szacunkiem. Para po wyjściu z gabinetu czuję się całkowicie zaopiekowana i już po pierwszych tygodniach odczuwa pewnego rodzaju wolność związaną  z odpowiedzialnością za swoje życie.

Czy  jest skuteczny?

Metoda oparta jest o wieloletnie badania naukowe. Jest ona obecnie jedynym istniejącym medycznym modelem rozpoznawania płodności. W związku z jej wystandaryzowaną formą stała się narzędziem rozwoju nowej gałęzi medycyny dotyczącej zdrowia kobiet – Naprotechnologii.

Czy model Creighton jest dla Ciebie?

System jest idealny dla par, które starają się o poczęcie jak i dla par, które chcą je odłożyć w czasie. Godny uwagi jest fakt, że przy stosowaniu powyższego modelu pogłębiają się więzi małżeńskie i rośnie świadomość seksualna. Małżonkowie starają się rozumieć, doceniać i szanować swoją płodność. Zajęcia z trenerem powinny (nie zawsze tak się dzieje)  odbywać się dla obydwu małżonków, ponieważ jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za ewentualne poczęcie.

Naturalne zabezpieczenie

Model Creighton jest jedynym „narzędziem zabezpieczania się” zaakceptowanym przez Kościół, w którym zbliżenie jest w pełni godne. Mimo że nie został wymyślony w kręgach katolickich najbardziej jest znany właśnie w nich.  Rośnie również zainteresowanie powyższą metodą wśród ludzi żyjących w zgodzie z naturą, ponieważ nie faszerujemy się w nim niepotrzebnymi hormonami.