Missing Consumer Key - Check Settings

Dziecięca sesja zdjęciowa – pamiątka czy koszmar?

dziecięca sesja zdjęciowa
Dziecięca sesja zdjęciowa staje się coraz bardziej popularna. Potrzebni są profesjonaliści, którzy wykonają sesję zdjęciową, która jest cudowną pamiątką.

Dziecięca sesja zdjęciowa jest na topie

Jedną z pierwszych rzeczy kupowanych przez młodych rodziców był przez wiele lat aparat. W dzisiejszych czasach sprawa ta ułatwiona jest dzięki smartfonom. Niemniej jednak pamięć urządzeń zapełniana jest przez liczne zdjęcia pociech, a dostęp do portali społecznościowych tylko to zjawisko potęguje. Zdjęcia rano, w południe wieczorem, przy śniadaniu, obiedzie, kolacji, na placu zabaw, na spacerze, na wycieczce… Zdjęcia u cioci, babci, dziadka… itd. Ale jak się okazuje robienie własnych zdjęć nie wystarcza. Potrzebni są profesjonaliści, którzy wykonają konkretną sesję zdjęciową. Dlatego rynek fotografii dziecięcej rozwija się z dnia na dzień. Dziecięca sesja zdjęciowa staje się coraz bardziej popularna. Posiadanie profesjonalnej sesji jest dla wielu rodziców, szczególnie mam, koniecznością bez której nie mogą się obejść. Co zrobić, aby zarówno sesja, jak i jej efekt były zadowalające.

Rodzaje dziecięcej sesji zdjęciowej

dziecięca sesja zdjęciowa

Dziecięca sesja zdjęciowa przed narodzinami

Sesja brzuszkowa to pierwsza z możliwości. Mama w widocznej ciąży w długiej spódnicy, z wiankiem na głowie, z odsłoniętym brzuchem … piękny obrazek. Do tego towarzyszący jej mąż, drugie dziecko… istna sielanka.

Sesja noworodkowa

Drugi rodzaj sesji to sesja noworodkowa. Godzinowo warto zaplanować ją pomiędzy karmieniami maleństwa, kiedy jest przewinięte i słodko śpi. Odpowiedni moment to czas do 14 dnia życia dziecka, ponieważ jest wtedy „plastyczne”, co ułatwia układanie go w różnych pozycjach.

Sesja z kilkulatkiem

Sesja z młodszym dzieckiem jest już nie lada wyzwaniem. Najlepiej zaplanować ją w godzinach porannych, dziecko ma wtedy najwięcej sił i jest spora szans, że będzie chętne do współpracy. Ważne jest również, aby fotograf miał odpowiednie podejście do dziecka, potrafił namówić je do współpracy. Działanie przez zabawę i odpowiednia atmosfera mogą zdziałać cuda. Warto też zabrać dla dziecko jego ulubioną zabawkę, która umili mu czas sesji.

Sesja rodzinna

To także często wybierana opcja. W swoich zbiorach zazwyczaj brakuje takich właśnie zdjęć, na których jest cała rodzina, ponieważ zazwyczaj nie ma nikogo, kto mógłby takie zdjęcie wykonać. Dlatego z odsieczą przychodzi sesja rodzinna. Można ją wykonać w studiu lub w plenerze. Może to też być sesja tematyczna, na przykład świąteczna lub urodzinowa.

Dziecięca sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

Podsumujmy, na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem do dziecięcej sesji zdjęciowej:

  1. Fotograf – zapoznajmy się z jego portfolio, poczytajmy opinie o nim, popytajmy znajomych o ich doświadczenia. Ważne, aby osoba wykonująca zdjęcia miała pojęcie o niemowlakach i małych dzieciach i aby nie były dla niej rekwizytami a osóbkami, z którymi trzeba współpracować. Pamiętajmy, że fotograf będzie za nasze dziecko odpowiedzialny podczas sesji. To on będzie układał maleństwo w określonych pozach i ustawiał starsze dziecko.
  2. Czas sesji – zaplanujmy go w zależności od wieku dziecka. Niemowlak niech będzie nakarmiony, przewinięty i śpiący. Starsze dziecko z kolei wyspana i pełne sił.
  3. Dzień sesji – niech to będzie dzień, kiedy nie idziemy do pracy, abyśmy my również byli wypoczęci i zrelaksowani. Sesja pełna nerwowości nie zaowocuje pięknymi zdjęciami.
  4. Nastawienie – zaplanujmy wcześniej to wydarzenie, aby biorący w sesji udział mogli się odpowiednio do niej przygotować. Jeśli kilkulatek ma uczestniczyć w sesji wytłumaczmy mu na czym będzie to polegało.

 

Dziecięca sesja zdjęciowa, choć jest wydatkiem w granicach kilkuset złotych, służy utrwaleniu rodzinnych chwil. Coraz częściej staje się również doskonałym pomysłem na prezent na chrzciny czy roczek. Jest cudowną pamiątką i dlatego warto w nią zainwestować.