Missing Consumer Key - Check Settings

Filharmonia Śląska w Katowicach

filharmonia śląska katowice
Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego jest niezwykłą atrakcją. Działa od roku 1945 i była pierwszą instytucją tej rangi na Górnym Śląsku. Wtedy, dla różnorodnej kulturowo społeczności Górnego Śląska było to miejsce, w którym mogli wypocząć od pełnej zawirowań codzienności.

Atrakcja dla miłośników sztuki w każdym wieku

Warto podkreślić, że Filharmonia Śląska jest organizatorem własnych konkursów i festiwali. W tym najbardziej prestiżowego i cenionego w świecie Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Współdziała również z wieloma europejskimi orkiestrami oraz z Akademią Muzyczną w Katowicach. Organizowane są tam cykle koncertów i audycji edukacyjnych, które przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej instytucji możemy wesprzeć młodych muzyków, a także zaszczepić w dzieciach miłość do muzyki.

Filharmonia Śląska – artystyczne centrum Katowic

 Gdy odwiedzamy Katowice, powinniśmy również udać się do Filharmonii Śląskiej. Nawet jeśli będziemy tam tylko na dzień czy dwa na pewno uda nam się trafić na jedno z wydarzeń. Każdy sezon artystyczny to ok. 200 koncertów i 1500 audycji muzycznych dla przedszkoli i szkół. Muzyka tam grana obejmuje niemal wszystkie epoki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami albo cała rodzina. Wizyta w filharmonii to świetna alternatywa, np. dla wieczoru w kinie czy udania się na kręgle.
Po odnowieniu i rozbudowie obiektu Filharmonia Śląska w Katowicach działa z jeszcze większym rozmachem niż kiedyś.

filharmonia śląska katowice