Missing Consumer Key - Check Settings

Filharmonia Śląska w Katowicach

atrakcje-dla-dzieci-w-katowicach

Katowice – Filharmonia Śląska

Filharmonia Śląska w Katowicach

Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego jest niezwykłą atrakcją. Działa od roku 1945 i była pierwszą instytucją tej rangi na Górnym Śląsku. Wtedy, dla różnorodnej kulturowo społeczności Górnego Śląska było to miejsce, w którym mogli wypocząć od pełnej zawirowań codzienności.

Atrakcja dla miłośników sztuki w każdym wieku

Warto podkreślić, że Filharmonia Śląska jest organizatorem własnych konkursów i festiwali. W tym najbardziej prestiżowego i cenionego w świecie Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Współdziała również z wieloma europejskimi orkiestrami oraz z Akademią Muzyczną w Katowicach. Organizowane są tam cykle koncertów i audycji edukacyjnych, które przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej instytucji możemy wesprzeć młodych muzyków, a także zaszczepić w dzieciach miłość do muzyki.

Artystyczne centrum Katowic

Gdy odwiedzamy Katowice, powinniśmy również udać się do Filharmonii Śląskiej. Nawet jeśli będziemy tam tylko na dzień czy dwa na pewno uda nam się trafić na jedno z wydarzeń. Każdy sezon artystyczny to ok. 200 koncertów i 1500 audycji muzycznych dla przedszkoli i szkół. Muzyka tam grana obejmuje niemal wszystkie epoki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami albo cała rodzina. Wizyta w filharmonii to świetna alternatywa, np. dla wieczoru w kinie czy udania się na kręgle.
Po odnowieniu i rozbudowie obiektu Filharmonia Śląska w Katowicach działa z jeszcze większym rozmachem niż kiedyś.

 

filharmonia śląska w katowicach