Missing Consumer Key - Check Settings

Gdzie na wczasy z dzieckiem? – podróże małe i duże

wczasy z dzieckiem
Planując wakacje często zastanawiamy się nad tym jaki kierunek wybrać. Po pierwsze czy wczasy z dzieckiem mają to być  wczasy w Polsce czy za graniczne.

Wczasy z dzieckiem

Planując wakacje często zastanawiamy się nad tym jaki kierunek wybrać. Po pierwsze czy wczasy z dzieckiem mają to być  wczasy w Polsce czy za graniczne. Po drugie, jeśli w Polsce to w górach czy nad morzem. Postaramy się przybliżyć Wam temat i wskazać jakie kierunki wybierają rodziny z dziećmi.

Wczasy z dzieckiem  za granicą

Najczęściej wybierane miejsce to Grecja. W szczególności greckie wyspy, takie jak Kreta, Kos, Zakynthos, cieszą się dużym powodzeniem. Piękne krajobrazy, szerokie piaszczyste lub żwirkowe plaże, kameralne hotele z atrakcjami dla dzieci –  to znajdziecie w ofercie. Do tego dochodzi znakomita, lekkostrawna kuchnia oraz możliwość wynajęcia samochodu i zwiedzanie wysp. Czego chcieć więcej.

Drugi kierunek to Turcja. Kultura odmienna, u niektórych budząca nieufność. Ale tutaj warto wspomnieć o bardzo dobrze rozbudowanej hotelowej infrastrukturze. Liczne baseny, zjeżdżalnie i tym podobne atrakcje sprawiają, że będziemy się świetnie bawić całą rodziną, nie opuszczając hotelowego terenu.

Trzecia pozycja na liście należy do Bułgarii i jej dwóch kurortów nadmorskich – Złotych Plaż i Słonecznego Brzegu. Oferują liczne hotele nastawione na rodziny z dziećmi, a także piękne, piaszczyste plaże i promenady. Do tego warto wspomnieć, że podróż do Bułgarii jest krótsza niż do wspomnianych wcześniej miejsc, co też może być dodatkowym atutem.

Hiszpania też jest krajem wartym uwagi. Tutaj jednak warto dokładnie rozważyć lokalizację z tego względu, że w większych miastach trzeba liczyć się z natłokiem turystów. Dlatego lepiej zrezygnować z pobytu w Barcelonie czy na wybrzeżach takich jak Costa Brava czy Costa del Sol. Plaże hiszpańskie choć szerokie, najczęściej są plażami żwirkowymi, gdzie nie obejdzie się bez specjalnego obuwia. Z kolei fale morskie są spore, a zejście do wody szybko staje się głębokie. Hiszpania jest zatem krajem wartym odwiedzenia ze starszym dzieckiem. Niemniej jednak warto tam pojechać.

No koniec Egipt, który jako kierunek jest ciekawy i podobnie jak Turcja, oferuje szeroko rozbudowane tereny hotelowe z licznymi atrakcjami zarówno dla starszych, jak i młodszych. Egipt przyciąga atrakcyjnymi cenami oraz ze względu na klimat ,możliwością przyjazdu nawet podczas ferii zimowych.

wczasy z dzieckiem

Wczasy w Polsce

Pierwsza z opcji to Morze Bałtyckie. Mamy do wyboru mnóstwo miast i mieścinek w zależności od naszych preferencji.  Każda z nich oferuje szerokie zaplecze noclegowe i gastronomiczne. I oczywiście piękne, polskie, piaszczyste plaże. Dla starszych wylegiwanie się w słońcu, dla młodszych lepienie zamków z piasku. Przy pięknej pogodzie kąpiel w morzu. Do tego szereg atrakcji i miejsc do zwiedzania, takich jak oceanarium, latarnie morskie, wydmy, porty, wycieczki statkiem itp.

Druga opcja warta uwagi to góry – Góry Świętokrzyskie, Sudety i Karpaty. Pierwsze skojarzenie – aktywny wypoczynek. Spacery i wspinaczka, ale nie tylko. Ponadto piękne widoki, dzika przyroda i rodzima kuchnia. Znajdzie się też miejsce na relaks, na przykład pobyt w termach.  Miejsca noclegowe a trakcjami dla dzieci w postaci placów i pokoików zabaw, baseny na posesjach. Możliwość przejażdżki konnej czy na quadzie będzie również nie lada atrakcją.

Trzecie miejsce w Polsce warte odwiedzenia to Mazury. Przepiękne jeziora, lasy, ciekawe historycznie zabytki i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Żeglowanie po jeziorach, spływy kajakowe, uprawianie sportów wodnych to niektóre z nich. Dla każdego coś miłego.

Jakie wczasy wybrać?

Ni ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z możliwości ma z pewnością zalety jak i wady. Jednakże ze względu na fakt, że możliwości jest sporo, z pewnością każda rodzina znajdzie coś dla siebie.