Missing Consumer Key - Check Settings

Idealny tata

tata z synem

Ktoś kiedyś powiedział, że jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli. To prawda, bo nikt nie zastąpi taty. Natomiast idealny tata nie istnieje. Każdy ma swoje wady, bo każdy ma swoją historię życia, która nie zawsze jest kolorowa. Chodzi jednak o to, aby pozbyć się złych wzorców i nawyków, a wydobyć z siebie to co najlepsze.

Rola taty w  dzisiejszym świecie

Można by rzec, że idealny tata to tata, który jest. I pod tą definicją „idealizmu” możemy się podpisać. Bo faktycznie obecnie czas jest towarem deficytowym ale bez niego nie da się zbudować relacji. Ciągła gonitwa do pracy, z pracy, chwila odpoczynku sprawiają, że brakuje nam doby. Jednak nadzieją może napawać fakt, że dziecku wystarczy 15 minut dziennie intensywnego przebywania razem aby czuło się wystarczająco kochane. Natomiast co zrobić  jeśli tata nie potrafi przebywać z dzieckiem? Na pewno jest jakaś dziedzina, cokolwiek co mogą robić razem. Nawet wspólne granie na konsoli zalicza się jak najbardziej do tworzenia relacji z dzieckiem. Dzieci uwielbiają gdy mogą nam pokazać swój świat. Rolą mamy w sytuacji, gdy widzi, że jej mąż ma problem z tworzeniem relacji, jest pomoc w ich budowaniu. To ona może tak pokierować sytuacją, aby to tata czytał dziecku do snu, wyłączył radio w aucie żeby mieć chwilę na rozmowę, gdy zawozi malucha do przedszkola, a nawet ułożył włosy przed wyjściem tak samo jak sobie, i wiele wiele innych… Najlepiej zacząć od małych kroczków, żeby nie rzucać męża na głęboką wodę, gdy dopiero się uczy bycia tatą.

 

Projekt Tato.Net

Inicjatywa Tato.Net powstała z myślą o ojcach chcących nauczyć się być dobrym tatą i doskonalić się w tym. Celem projektu jest pokazanie znaczącej roli ojca, tak mocno zdominowanej w dzisiejszym świecie. Na portalu znajdziemy liczne narzędzia wspierające mężczyzn. Dodatkowo organizowane są spotkania w mniejszych grupach, w różnych miastach ( dwa razy do roku spotykają się wszyscy). Wzajemna wymiana doświadczeń owocuje późniejszą pracą nad sobą w domu. Już sam fakt, że tata zastanawia się co zrobić, aby być coraz lepszy dla swoich dzieci i rodziny sprawia, że jest zwycięzcą.

Wiesz już co można zrobić aby doskonalić się w byciu tatą. Testuj, sprawdzaj co działa i pamiętaj, że jesteś lepszym tatą niż myślisz!