Missing Consumer Key - Check Settings

Kąpielisko Leśne w Gliwicach

Kąpielisko leśne w Gliwicach
Zobacz co czeka na dzieci na kąpielisku leśnym w Gliwicach. Co sezon przybywa tu bardzo wiele osób aby się ochłodzić przed palącym słońcem.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach

Kąpielisko Leśne w Gliwicach jest jedną z głównych jego atrakcji. Co sezon przybywa tu bardzo wiele osób, aby się ochłodzić przed palącym słońcem. Oprócz tego na terenie kąpieliska znajduje się pływalnia kryta, z której można korzystać przez cały rok. Szczegóły omawiamy w poniższych punktach.

 Opis obiektu

Kąpielisko znajduje się tuż przy lesie między Łabędami a Kopernikiem. Jest to duży obiekt otoczony płotem. Można przy nim zaparkować, bo parking istnieje (niestrzeżony), natomiast przy ładnej pogodzie i dużym natłoku nie pomieści on wszystkich samochodów. Dojechać do basenów można również autobusem (liniami: 32, 710, 126), bo przystanek jest również blisko i ma nawet w nazwie „Kąpielisko”, więc nikt nie powinien się zgubić.  Autobusy kursują często i w rożne strony miasta. Na terenie obiektu można coś zjeść, przebrać się w szatniach i oczywiście wykąpać pod okiem ratownika. Na basen najlepiej wybrać się nie wcześniej niż pod koniec czerwca ( po św. Janie), wtedy mamy stuprocentową pewność, że będzie otwarty.

Latem

Latem znajdziemy tu liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dorośli mogą popływać w basenie o głębokości 4m, powylegiwać się na kocach, pograć w siatkówkę (3 boiska) lub zjeść coś w punktach gastronomicznych (m.in. lody, frytki, zapiekanki).

Atrakcje dla dzieci

Dzieci latem mają tu prawdziwy raj. Są między innymi dmuchane atrakcje wodne, coś w stylu toru przeszkód; ogromna zjeżdżalnia (73m), nie tylko dla dzieci, mniejsze zjeżdżalnie, brodzik dla maluchów oraz place zabaw. Wszystko rozmieszczone jest tak aby użytkownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Oprócz atrakcji cenną informacją dla rodziców może być ta, że w pobliżu brodzika dla maluchów znajdują się drzewa, a co za tym idzie również i cień.

Kąpielisko leśne w Gliwicach zimą

Pływalnia Olimpijczyk

Na tym samym terenie wybudowano basen kryty olimpijski „Olimpijczyk”, na którym odbywają się liczne zawody sportowe. Ma on długość 50m i można z niego normalnie korzystać. Trzeba się jednak liczyć z tym, że basen rezerwuje wiele grup pływackich, więc najlepiej zadzwonić i się dopytać czy jest wolny w danym momencie. Na miejscu można również kupić strój kąpielowy i akcesoria. Jak można się domyślić, ceny bywają tam zawyżone. Na jednej linii basenu została wydzielona strefa do nauki pływania małych dzieci. Basen jest w tym miejscu przedzielony murkiem na pół, a głębokość nie przekracza tam jednego metra. Na terenie pływalni jest również sauna. Można na nią wejść w czasie pobytu na basenie – zegarek sam naliczy czas przebywania i dodatkowe płatności. W tym samym obiekcie znajduje się również mała siłownia i taras widokowy na basen z wygodnymi fotelami.

 

Lodowisko

Zimą, obok pływalni stawiane jest lodowisko. Są światełka, muzyka, niemalże jak w filmie. Można wynająć łyżwy w małej budce. Koszt wynajmu i jeżdżenia wynosi około 10zł.

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Kąpielisko leśne