Missing Consumer Key - Check Settings

Kolejkowo Gliwice

kolejkowo

Kolejkowo Gliwice to wspaniały świat miniatur dla dzieci.

Kolejkowo – miniaturowy Śląsk w Gliwicach

Atrakcja ukazuje świat na makietach pomniejszony 25 razy. Znajdują się tam autentyczne budowle ze Śląska, np. dworzec kolejowy w Gliwicach z jego peronami, gliwicki ratusz oraz kamienice. Znajdziemy tam też miasteczko inspirowane dzikim zachodem – „dzikie Gliwice”. Po makietach jeżdżą samochody, a nawet możemy zobaczyć tam jedyny w Polsce statek pływający po makiecie.

Świat Kolejkowa w miniaturze

Makieta Kolejkowo to alternatywny sposób zwiedzania Śląska i poznania jego tradycji. W miniaturowym świecie możemy zapoznać się bliżej z życiem na wsi czy spotkać turystów na górskich wyprawach. Realizmu nadają makiecie zmiany pór dnia. Dzień trwa tam 9 minut, a noc 4 minuty. Zwiedzający mogą wczuć się w rolę leśniczego, cyrkowca czy plażowicza. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno zabytki Śląska dla znawców architektury, jak i coś dla  zapalonych turystów. Nawet pociągi poruszające się po torach dla miłośników kolei. Ponadto, jedyny w Polsce makietowy statek dla tych z marynarską duszą. Ta atrakcja zachwyci nie tylko fanów miniatur.

Warto wybrać się tam rekreacyjnie w czasie wolnym lub skorzystać z oferty Kolejkowa i zorganizować tam urodziny czy szkolną lekcję.

Atrakcje Kolejkowa

Oprócz standardowego zwiedzania Kolejkowo oferuje:

– zwiedzanie grupowe
– warsztaty dla dzieci
– organizacje urodzin
– zajęcia dla szkół i przedszkoli
– różnego rodzaju wydarzenia, np. świąteczne widowisko.

Na stronie Kolejkowa można zakupić bilety online. Jest to wygodna opcja, zwłaszcza teraz, która pozwoli nam uniknąć kolejek.

kolejkowo gliwice