Missing Consumer Key - Check Settings

Kwiaty w domu przy dzieciach

Kwiaty w domu
Mieszkania młodych osób często są tak minimalistyczne, że na kwiaty w domu już nie ma miejsca, a jeżeli już są to w wersji sztucznej.

Kwiaty w domu przy dzieciach

Żyjemy w czasach, gdzie dla młodego pokolenia kwiaty w domu są tylko utrapieniem. Mieszkania młodych osób często są tak minimalistyczne, że na kwiaty już nie ma miejsca, a jeżeli już są to w wersji sztucznej, aby nie sprawiały dużego problemu. Poniżej podajemy kilka powodów, dla których warto zmienić ten trend.

Kwiaty  w domu i dzieci

Okazuje się, iż kwiaty są doskonałym sposobem (zaraz po zwierzętach) na to, aby wyrobić w dziecku nawyk dbania i troszczenia się, w tym wypadku o żywe roślinki. Może to być jeden z pierwszych domowych obowiązków. Dziecko, podlewając i pilnując odpowiedniego nasłonecznienia, wyrobi w sobie odpowiedzialność. Dodatkowo, będzie miało ogromną satysfakcję z tego, że dzięki niemu roślina kwitnie i rośnie. Aby malucha zachęcić, proponujemy najpierw posadzić z nim rzeżuchę. Efekt widać już po kilku dniach, więc dziecko się nie zniecierpliwi. Na końcu można ją położyć na kanapki i zjeść.

Stanowczo przereklamowany jest również strach, że dziecko zrzuci doniczkę i się pokaleczy. Szklane doniczki można zastąpić metalowymi, plastikowymi lub innymi ceramicznymi. Na rynku jest dostępny szeroki wachlarz form i wzorów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto też porozmawiać z dzieckiem i zaznaczyć, żeby uważało na kwiaty, tak jak uważa każdy domownik.

Dlaczego warto mieć kwiaty w domu?

Po pierwsze dlatego, że oczyszczają powietrze, po drugie ładnie pachną, a po trzecie zielony kolor przynosi ukojenie.

Oczyszczanie powietrza

Najważniejszym aspektem jest oczywiście oczyszczanie powietrza. Powinniśmy zadbać o to zwłaszcza zimą, kiedy na zewnątrz jest smog i nie można otworzyć okna. W domu znajdują się również inne substancje, których czasem nawet nie czujemy, a które się ulatniają, np. różnego rodzaju farby na meblach czy ścianach. To wszystko ma na nas wpływ, dlatego warto zainwestować w kwiaty zwłaszcza, gdy mamy w domu małe dzieci.

Piękny zapach i wygląd

Niektóre kwiaty mają przepiękny zapach lub pięknie kwitną. Spoglądanie na nie przynosi, szczególnie paniom prawdziwą radość

Zielony kolor

Przeprowadzone badania jasno pokazały, że kolor zielony działa na człowieka uspokajająco i relaksująco. Koi układ nerwowy.

Które kwiaty w domu oczyszczają powietrze?

Sansevieria trifasciata tzw. „języki teściowej” – roślina łatwa w uprawie, produkuje tlen nocą, jest więc idealna do sypialni. Nie nawozimy jej, a zimą podlewamy raz na dwa miesiące.

Epipremnum złociste – wystarczy jedna roślina na pomieszczenie. Nastawiona na usuwanie toksyn np. formaldehydu. Łatwa w uprawie – podlewamy kiedy ma sucho. Nadaje się do cienistych pomieszczeń. Jest trująca. Stawiamy ją w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt.

Paprocie – wśród roślin domowych mają największą zdolność oczyszczania powietrza. Pochłaniają toksyny oraz skutecznie nawilżają pomieszczenie. Stawiamy w miejscach niezacienionych, ale nie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, podlewamy często.