Missing Consumer Key - Check Settings

Nietypowe i nieoczywiste prezenty dla dzieci

Nieoczywiste zabawki dla dzieci cechują się oryginalnością funkcji oraz wyglądu. Jeśli jesteście na tyle odważni by kupić coś nieszablonowego na prezent, co prawdopodobnie się nie powtórzy, to zapraszamy do lektury 🙂

 

Cylindry Montessori

Cylindry są kultową i jedną z najbardziej rozpoznawalnych pomocy w metodzie montessori.  Aby skorzystać z takiej zabawki niekoniecznie trzeba być po odpowiednich kursach. Niektóre pomoce może wykorzystać każdy z nas. Cylindry są fascynujące dla dzieci. Bardzo mocno je zajmują i angażują. Zestaw składa się z czterech bloków, w których umieszczone są walce. Każdy walec pasuje tylko do jednego otworu. Komplety różnią się między sobą:

1 – zmniejsza się tylko średnica

2 – zmniejsza się średnica i wysokość

3 – zmniejsza się wysokość

4 – zmniejsza się średnica a wzrasta wysokość

 

Dzieciaki zastanawiając się gdzie włożyć dany cylinder nieświadomie uczą się chwytu pensetowego (przygotowującego do pisania) i systemu dziesiętnego ( w przypadku cylindrów z dziesięcioma otworami). Na ich przykładzie dziecko poznaje takie słowa jak wyższy, szerszy, mniejszy (stopniowanie) i doskonale poznaje ich znaczenie. Dodatkowo jest to zabawka cicha i wykonana z przyjemnego materiału jakim jest drewno. Czego chcieć więcej?

Wersja standardowa:                                                                                                                          Wersja mniejsza:

cylindry duże

małe cylindry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lustrzane kule

Lustrzane kule na prezent  na pewno zadziwią każdego, a ten kto go kupi będzie się musiał grubo tłumaczyć jeśli chodzi o ich zastosowanie. Okazuje się, że taka „zabawka” ma wiele różnych właściwości. Różnej wielkości kule mienią się błyszczącymi kolorami. Efekt rozbłysku kolorów zapewnia spektrum jasnych metalicznych odcieni na każdej kuli. Odbijają one obraz z otoczenia w blasku kolorów w zniekształcony sposób. Fascynująca zabawa polega na przysuwaniu przedmiotów do kul lub podziwianiu własnego odbicia i otoczenia. Zabawa kulami stymuluje percepcję wzrokową dzieci. W jakim wieku można bawić się kulami? Ponieważ kule wykonane są ze stali nierdzewnej, są na tyle lekkie i bezpieczne, że mogą się nimi bawić nawet najmłodsi. Stal nierdzewna rozgrzewa się od dotyku dłoni, stymulując percepcję dotykową i zachęcając do dalszych odkryć sensorycznych. Produkt wspomaga również rozwój koordynacji ręka-oko.

lustrzane kule

Ramki zapięć

Kolejnym nietypowym pomysłem na prezent są różnego rodzaju ramki z zapięciami (na guziki, wstążki, zamki, rzepy lub haczyki). Jest to pomoc montessori z zakresu samoobsługi. Dzięki takim ramkom ćwiczymy małe paluszki aby same przy ubieraniu mogły sobie poradzić. Materiały, zajęcia i ćwiczenia z obszaru życia praktycznego mają głęboki sens wychowawczy. Inspirują celową aktywność dziecka, koncentrację uwagi oraz wytrwałość. Pamiętajmy o dopasowaniu ramek do poziomu dziecka. Nie mogą być ani za łatwe ani za trudne.

 

ramka na guziki