Missing Consumer Key - Check Settings

Park Kościuszki w Katowicach – zieleń w centrum miasta

park-kosciuszki
Park im. T. Kościuszki w Katowicach to malowniczy park położony przy rzece Prądnik zwanej też Białuchą. Swoją nazwę zawdzięcza legendzie, która głosi, że w 1794 roku pod jednym z tutejszych klonów odpoczywał Tadeusz Kościuszko.

Zielona atrakcja Katowic

Park Kościuszki ma powierzchnie 3,51 hektara i leży w Dzielnicy IV,  pomiędzy ulicami Mackiewicza, Białoprądnicką i Górnickiego. W parku rośnie wiele gatunków drzew, m.in. lipy, wiązy, kasztanowce. Dodatkowo dwie przecinające się aleje wyznaczają kompozycję parku. Nad rzeką zawieszony jest most, z którego odwiedzający oglądają pływające po rzece kaczki. Latem spaceruje tam naprawdę wiele osób. Ponadto, ten park w Katowicach leży niedaleko Dworku Białoprądnickiego, w Dolinie Prądnika. W parku organizowane są również atrakcje artystyczne, a organizatorem jest  Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.
O każdej porze park prezentuje się naprawdę malowniczo. Nietrudno uwierzyć w legendę, że odpoczywał tam sam Kościuszko. Zielony park w wielkim mieście jest idealną atrakcją dla tych, którzy choć na chwilę chcą odpocząć od zgiełku i pośpiechu.

Park Kościuszki – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Atrakcje parku to:
– plac zabaw,
– Dworek Białoprądnicki,
– pozostałości stopnia wodnego,
– trasa rowerowa.
Warto odwiedzać park regularnie. Zobaczyć jak wygląda o różnych porach roku. Raz odwiedzić dworek, innym razem aktywnie spędzić popołudnie na rowerach. Miłośnicy spokojnych spacerów na pewno docenią zieloną różnorodność i nadrzeczne położenie. Co więcej, w czasie spacerów możemy też edukować dzieci na temat gatunków drzew lub opowiedzieć o Kościuszce.

park-kosciuszki