Missing Consumer Key - Check Settings

Park Miliona Świateł w Zabrzu

Park Miliona Świateł

Park Miliona Świateł to bajkowo oświetlony ogród znajdujący się na terenie Kąpieliska Leśnego MOSIR w Zabrzu. Tutaj można przenieść się do magicznego świata Królowej Śniegu i doznać niezapomnianych wrażeń wizualnych i dźwiękowych.

Zima to czas uwielbiany przez nasze dzieci, ale także przez dorosłych. Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, karnawał czy Walentynki. Jest mnóstwo okazji do świętowania z najbliższymi. Mikołajkowe spotkania, jarmarki świąteczne z mnóstwem dekoracyjnych lampek i błyszczących ozdób oraz liczne zabawy na śniegu to zachęta do wyjścia z domu wraz z dziećmi. Jednym z miejsc, które przyciągają rodziny swoją magiczną, zimową aurą jest Park Miliona Świateł w Zabrzu czynny od listopada do końca lutego. Można tu nacieszyć oczy niezwykłym pokazem iluminacji połączonych z dźwiękami oraz spotkać bajkowe postacie. Park zapewnia wiele mikołajkowych atrakcji wraz z konkursami, wyścigami, spotkaniem z Mikołajem i elfami. Ciekawą propozycją są warsztaty z robienia ozdób choinkowych i kartek świątecznych. Poza mikołajkową imprezą czeka tu wiele innych atrakcji.

Park Miliona Świateł – Królowa Śniegu

Dodatkową atrakcją w Parku  jest wizyta Królowej Śniegu. W trakcie eventu organizowane są wyścigi rodzinne w zaprzęgach, wyścigi sanek z polarnym niedźwiedziem, na nartach i śnieżnych rakietach. Można porzucać się śnieżkami, wspólnie pośpiewać z bajkowym Grajkiem i wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. Całe wydarzenie odbywa się w atmosferze baśni Andersena, którą nasze dzieci doskonale znają.

Park Miliona Świateł – atrakcje

Spacerując po Parku napotkasz niedźwiedzi zaprzęg. Można usiąść w świetlistych saniach i zrobić rodzinne zdjęcie. Kolejną atrakcją jest oświetlony zamek zbójców, którego strzegą polarne niedźwiedzie. Na zamarzniętej tafli wodnej pływają świetliste łabędzie, a nieopodal znajduje się Aleja dla Zakochanych. Światła tworzą tam niezwykle romantyczną atmosferę dla zakochanych par. Dzieci na pewno skorzystają z Polarnej Kolejki, a także Karuzeli Królowej Śniegu. Dodatkową atrakcją dla młodszych i starszych jest zjazd z Lodowej Górki. Znajduje się tu Lodowy Labirynt prowadzący do Kryształowej Komnaty – najpiękniejszej instalacji świetlno-dźwiękowej zmieniającej kolory. Chcąc poczuć prawdziwą magię Świąt można spróbować regionalnych przysmaków na Jarmarku Świątecznym, a jeśli ktoś naprawdę zgłodnieje znajduje się tu także punkt gastronomiczny. Aby poczuć się jak w bajce z pewnością warto odwiedzić to miejsce.

Park Miliona Świateł

źródło zdjęcia