Missing Consumer Key - Check Settings

Park Róż Chorzów – plac zabaw na Różance

park róż chorzów
Park Róż to park usytuowany w centrum miasta, który jest ostoją od ulicznego zgiełku oraz miejscem spotkań dla mam z dziećmi.

Gdy wchodzimy do parku od strony ulicy Urbanowicza rozpościera się przez nami widok różanych krzewów – stąd nazwa Park Róż. Dalej naszym oczom ukazuje się pomnik Matki z Dzieckiem, który jest cechą charakterystyczna parku.

Kolejno, przechodzimy do dużego placu zabaw, podzielonego na dwie strefy. Jedna to urządzenia dla małych dzieci – tunele, bujaki, zjeżdżalnie, druga dla dzieci starszych – tyrolka, ścianki wspinaczkowe. Plac zabaw usytuowany jest na piaszczystym podłożu, będą jednocześnie ogromną piaskownicą. Jedną z największych atrakcji placu zabaw jest tyrolka, na której można się przejechać tam i z powrotem. To właśnie tutaj ustawiają się kolejki dzieci. Dodatkowo przy placu, w bezpiecznej odległości zamontowano różnego rodzaju huśtawki dla dużych i małych.

Dalej znajduje się druga część parku, która zapewnia nam spokój i relaks wśród drzew i krzewów. Znajdziemy tam dwa stawy – Mały i Duży Leopold. Na środku jednego z nich jest wysepka – to miejsce lęgowe dla ptactwa, które można tam spotkać każdego dnia. Stawy porasta też trzcina, pałki wodne oraz wodne lilie.

Alejki parku są wybrukowane, dodatkowo znajdują się tam też ścieżki rowerowe, a dla zmęczonych spacerowaniem znajdzie się ławka, na której można odpocząć.

Na uboczu parku, w jego tylnej części znajduje się też plenerowa siłownia, gdzie można spróbować swoich sił czy też ćwiczyć regularnie.

Tuż obok niej znajduje się wybieg dla psów, gdzie również i one mogą potrenować wśród specjalnie przygotowanych do tego przeszkód.

Park Róż to miejsce, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci znają coś dla siebie. Jego lokalizacja sprawia, że jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy po pracy zaczerpnąć świeżego powietrza i jednocześnie zapewnić naszemu dziecku rozrywkę.