Missing Consumer Key - Check Settings

Pływalnia Neptun w Gliwicach

neptun

Pływalnia Neptun w Gliwicach jest miejscem rekreacyjno-sportowym. Można tu popływać, wygrzać się w saunie lub przyjść z dzieckiem do bawilandii. Oprócz tego odbywają się tu treningi sztuk walki tj. ju-jitsu i organizowany dla pań aerobik wodny.

Pływalnia Neptun – ogólne informacje i opinie

Pływalnia wynajmuje tory basenu poszczególnym szkółkom pływackim. Dlatego jeśli ktoś sam chce się zapisać lub swoje dziecko, musi zwrócić na to uwagę. Basen dla dzieci ma głębokość 80 cm. Dziecko mając grunt pod nogami czuje się na pewno bezpieczniej. Jednocześnie nie jest na tyle mało wody aby miało to przeszkadzać w pływaniu. Obok znajduje się basen sportowy, z którego dorośli mogą korzystać gdy dziecko jest na szkółce. Niestety często zdarza się tak, że nie ma miejsca,  i rodzice zapisanych dzieci, muszą chować się za brodzikiem w szatniach aby patrzeć na swoje pociechy. Jest to fatalne rozwiązanie. Rodzice powinni móc z bliska obserwować, ponieważ na zajęcia często chodzą małe dzieci, które się czasem boją lub chcą do toalety i nie są w stanie sobie same poradzić. Na terenie pływalni Neptun jest widownia, niestety widok z niej na mały basen jest dość ograniczony, a szybka reakcja z góry uniemożliwiona.

 

Pływania Neptun – informacje dodatkowe

Jeśli jest możliwość i basen nie jest przepełniony oferta jest godna polecenia.  Znajdziemy tu 3 xjacuzzi z hydromasażem, fontannę,  sporych rozmiarów zjeżdżalnię oraz łóżka napowietrzane. Dodatkowo można skorzystać z sauny parowej, suchej, suchej z aromaterapią i na podczerwień. Oprócz zajęć wodnych organizowane są tu zajęcia sportowe takie jak ju-jitsu lub aerobik dla Pań. Na sali widokowej jest bawilandia, która może umilić czekanie dziecku. Na terenie basenu znajduje się oczywiście parking. W godzinach szczytu bywa na nim dość ciasno i trzeba stawać za bramą na chodniku. Położenie pływalni na szczęście znajduje się na uboczu i ruch w tej okolicy nie jest natężony. Obok basenu stoi duży plac zabaw. Wszystko wkoło estetycznie i ładnie wykonane. Miejsce dobre dla dzieci.