Missing Consumer Key - Check Settings

Prezenty 6-12m – najlepsza zabawka dla malucha

Niemowlęta w wieku od 6 do 12 miesięcy są coraz bardziej ciekawe świata. Ruchliwe maluchy zaczynają raczkować, stawać a w ostateczności chodzić. Zanim jednak dotrzemy do ostatniego etapu warto zainwestować w dobrej jakości zabawki, które pomogą zaspokoić ciekawość dziecka w tym okresie. Propozycje zabawek dla maluchów będą zatem oparte o ich bezpieczeństwo oraz o estetyczne wykonanie. Pamiętajmy o tym, że powinniśmy rezygnować z zabawek głośno grających, ponieważ stymulacja dziecka ma jedynie delikatnie działać na jego zmysły.

Gryzak grimms – zabawka dla malucha

To 12 dużych, drewnianych, kulek w 12 żywych kolorach. Kulki połączone są mocną gumką. Firma Grimms cieszy się bardzo dobrą reputacją wśród rodziców, ponieważ ich produkty są doskonałej jakości.  Drewno wykorzystane do wyprodukowania zabawki pochodzi z Europy ze źródeł zachowujących zrównoważony rozwój. Gryzak malowany jest nietoksycznymi farbami.

 

grims zabawka

 

 

 

 Zabawka do manipulowania – Skwish

Już od kilku dekad fascynuje maluchy plątaniną korali, gumek i patyczków. Bryła wykonana z drewna kauczukowego doskonale sprawdza się jako gryzak oraz niezwykle ładna zabawka motoryczna i sensoryczna w jednym. Produkowane od 1982 roku w USA pomysłowe zabawki Manhattan Toy rozwijają, uczą i pobudzają wyobraźnię. Poniżej wersja z przyssawką i bez.

manhatan toys zabawka

 

Drewniane autko Goki.

Uchwyt samochodzików ułatwia zabawę, ponieważ jest prosty do chwycenia przez małe rączki dziecka. Zabawka dla malucha w pełni bezpieczna. Produkt dopuszczony do obrotu w UE.

Fat Brain Toys – elastyczna kostka i sorter InnyBin.

To pięknie wykonana prosta zabawka. Stymuluje zmysły dziecka kształtami, kolorami i fakturami. Bez wątpienia zachwyci każdego malucha.

 

Wieża IKEA Mula

Choć zabawka wydaje się niepozorna to niesamowicie zajmuje maluchy. Nakładanie na siebie kubeczków a następnie ich burzenie bawi dzieci od lat. Posłuży przez długi czas.

B.Toys – Miękkie klocki gumowe 10el. – One Two Squeeze

W zestawie znajduje się 10 miękkich klocków w kształcie kostki. Z klocków maluch ułoży proste konstrukcje, a podczas zabawy będzie mimowolnie ćwiczył małą motorykę dłoni. Klocki B.Toys pełnią również rolę zabawek sensorycznych – wytłoczone i wypukłe wzory pobudzają receptory czuciowe maluszka. Mogą być również wykorzystywane do celów terapeutycznych. Klocki są duże, miękkie w związku z tym będą idealną zabawką dla malucha od 6 miesiąca życia. Wolne od ftalanów i BPA.