Missing Consumer Key - Check Settings

Prezenty na roczek

Prezentów na roczek nie trzeba rozgraniczać na te dla dziewczynki lub na te dla chłopca. W tym wieku rozwijamy się podobnie, dlatego mnóstwo zabawek jest uniwersalnych. Jedyne co można zrobić to pokusić się o inne kolory jeździków czy klocków. Propozycje zabawek, które tu podamy będą dobrej jakości i bezpieczne dla malucha. Jeśli jesteście bliskimi i nie wiecie co kupić, a chcecie aby produkt był wartościowy i wspierający rozwój dziecka, zachęcamy do lektury.

Prezenty na roczek – duża motoryka

W skład dużej motoryki wchodzą ćwiczenia ruchowe, zręczność i koordynacja. Badania pokazują, że ruch jest bardzo istotny w późniejszym uczeniu się, dlatego tak ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, wspinanie, jeżdżenie na jeździkach i pokonywanie przeszkód.

  • Rowerek Puckylino posiada siodełko bardzo nisko, jest stabilny i zwrotny; dziecku bardzo dobrze się na nim jeździ.

Puckylino

  • Wszelkiego rodzaju pchacze (byle nie plastikowe i grające) – powinny nie jeździć za szybko ani nie być zbyt oporne na wysiłek malucha. Nasz pomysł to Pchacz drewniany firmy Janod

pchacz janod

 

 

  • Tunel materiałowy z Ikei. Fajna i bezpieczna zabawka, w której maluch sobie nic nie zrobi, a chowanie w nim będzie dla niego fascynujące. Dodatkowo, łatwo się go składa i nie zajmuje dużo miejsca

 

Prezenty na roczek – motoryka mała

Motoryka mała to wszystkie czynności, które odnoszą się do czynności wykonywanych przy pomocy rąk. W tym zestawie znajdziemy różne klocki, gniotki, korale itp.

  • Koraliki na palikach – podkładka z trzema palikami w kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym. Zabawka uczy rozpoznawania kolorów oraz ćwiczy rączkę malucha i jego koordynację wzrokowo-ruchową. Pomoc przeznaczona dla dzieci powyżej 10 m-ca życia

  • Kolejną fajną zabawką lub „pomocą edukacyjną” będzie pudełko z kulką. Zabawki z dziedziny Montessori są ciekawe i przygotowują malucha do ruszenia samodzielnie w świat. Tym razem dziecko nauczy się, że znikające przedmioty nadal istnieją i mogą pojawić się ponownie. Jest to również dobre ćwiczenie na koordynację ręka-oko. Kulka jest duża, ale jeśli ktoś ma obawy może dać zabawkę dziecku tylko pod kontrolą opiekunów.

  • Puzzle 5 kół – pomoc, która nie rozprasza, skupia uwagę dziecka na nauce konkretnego kształtu. Koło jest najłatwiejszym kształtem do manipulacji. Dziecko podczas zabawy ćwiczy wkładanie i wyjmowanie, chwyt pensetkowy oraz koordynację ręka-oko.

5kół

  • W kategorii motoryki małej nie mogło zabraknąć klocków – Klocki Lego Duplo – wszystkim znane i lubiane, można się nimi bawić od najmłodszych lat. Są dobrej jakości i łatwo się wkładają. W związku z tym dziecko szybko poczuje satysfakcję z tworzenia kolorowych budowli.