Missing Consumer Key - Check Settings

Radiostacja Gliwice – muzeum

radiostacja gliwicka
Radiostacja Gliwice obecnie nie służy już emisji programów jak niegdyś. Budynki radiostacji położone przy ulicy Tarnowskiej stanowią dzisiaj oddział Muzeum w Gliwicach. Atrakcja przyciąga wielu turystów i jest żywą historią miasta.

Pomnik Historii w Gliwicach – Radiostacja

W roku 2017 Radiostację Gliwice wpisano na listę Pomników Historii, czyli listę obiektów o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych dla dziedzictwa kulturowego Polski. Muzeum leży również na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, który jest częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Warto wybrać się tam z całą rodziną i poznać historie radiostacji gliwickiej. To w jakim celu powstała i jak przebiegały jej burzliwe losy.

Atrakcja na Szlaku Zabytków Techniki – Radiostacja Gliwice

Wieża antenowa, która jest najwyższą drewnianą budowlą w Europie, służy w dalszym ciągu celon komunikacyjnym. Dźwiga kilkadziesiąt różnego rodzaju anten, co jednak nie odbiera jej walorów estetycznych. Na szczytową platformę wejście dla turystów nie jest dozwolone, jednak przestrzeń wokół ściąga zarówno spacerowiczów, jak i turystów Szlaku Zabytków Techniki. Co ciekawe, wieża widoczna jest z wielu miejsc Gliwic, zwłaszcza o zmroku, dzięki rozświetlającym ją reflektorom.

Wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach, w tym Radiostacja, dostępne są również online. Możemy zwiedzić więc całe Muzeum nie ruszając się z domu. Jest to bardzo wygodny sposób poznawania gliwickich atrakcji.

radiostacja gliwicka