Missing Consumer Key - Check Settings

Szyb Prezydent w Chorzowie – moc atrakcji

szyb prezydent chorzów
Szyb Prezydent to kompleks wypoczynkowo- rekreacyjny zlokalizowany w Chorzowie przy zbiegu ulic Kościuszki i Parkowej. Jego znakiem rozpoznawczym jest górująca nad nim 42 metrowa wieża wyciągowa dawnego szybu Prezydent.

Szyb Prezydent na Szlaku Zabytków Techniki

Szyb Prezydent to obiekt, który znajduje się na tzw. Szlaku Zabytków Techniki. Wspomniana wyżej wieża zbudowana z żelbetonu z dwoma kołami o średnicy 5,5 metra jest atrakcją nie tylko ze względu na swój rozmiar, ale też dlatego, że jest dostępna dla zwiedzających. Można wejść na nią i z góry podziwiać panoramę miasta. Dla dziecka z pewnością będzie to godny uwagi wyczyn. Po zmierzchu wieża jest iluminowana.

Poza wieżą zachowały się także brama wjazdowa od ulicy Kościuszki, budynki straży pożarnej, skraplarni powietrza, łaźni, maszynowni, z których utworzono kompleks gastronomiczno-hotelowy Sztygarka. W jego skład wchodzą: pensjonat Pod Wieżą, kawiarnia Pod Wieżą, restauracja Prezydent oraz SPA. Dlatego można udać się tam razem z dzieckiem i zjeść coś smacznego, menu dostosowane jest także dla najmłodszych.

Szyb Prezydent z placem zabaw

Ale to nie koniec atrakcji. Na terenie Szybu Prezydent znajduje się duży plac zabaw, który usytuowano na piasku. Dla młodszych dzieci są tam zjeżdżalnie, bujaczki, huśtawki. Dla starszych ogromny „pająk”, słupki i liny do wspinaczki. Wokół znajduje się dużo ławek, na których mogą usiąść rodzice i obserwować swoje pociechy.

Sport i rekreacja

Skate park to kolejna atrakcja, gdzie dzieci mogą popróbować swoich sił na hulajnogach, deskorolkach, rolkach oraz bmx-ach. W jego skład wchodzą między innymi:

– bank ramp,

– podjazdy,

– grindboxy i poręcze,

– quarter pipe 90˚,

– miniquarter,

– podjazd ze schodami,

– funbox z disaster boxem i poręczą,

– Cbox.

Tuż obok skate parku znajduje się siłownia plenerowa. Mogą z niej skorzystać zarówno rodzice, jak i dzieciaki, gdyż do dyspozycji są urządzenia o różnym stopniu trudności.

A jeśli nie jesteśmy za pan brat ze sportem możemy spacerować alejkami, rozłożyć koc na trawie, poleżeć na betonowych leżakach i rozkoszować się pobytem na świeżym powietrzu.

Atrakcje chorzowa