Missing Consumer Key - Check Settings

Talent

Piękna dziewczyna

Posiadanie talentu to jedno z większych zagadnień dotyczących człowieka. Jednak dopiero od niedawna zaczęliśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Talent oznacza sferę, w której odznaczamy się większymi osiągnięciami niż w innych. Często się zdarza, że nie potrafimy go odkryć i przechodzimy przez swoje życie nieszczęśliwi. Kierując się Biblią, można powiedzieć, że je „zakopujemy”. Obojętnie jednak czy jesteśmy osobami wierzącymi czy nie, bycie potrzebnym i spełnionym dotyczy każdego człowieka. Można się z tym nie zgadzać, ale zostaliśmy stworzeni po to aby służyć innym, jeśli więc nie realizujemy swoich talentów przeżywamy życie pełne wewnętrznego żalu. Z tego właśnie powodu tak wielu ludzi jest dzisiaj uzależnionych od używek, są zgorzkniali a nawet borykają się z głęboką depresją. Biorąc to wszystko pod uwagę poznanie swoich talentów jest kluczowe.

 

Co zrobić aby odkryć w sobie talent?

Jednym z pomysłów na odkrycie talentów jest Kompas Kariery Crown. Pomysł zaciągnięty z USA, ale jakże odpowiadający naszym potrzebom. Ile osób poszło na studia i do dzisiaj tego żałują? Albo ile osób nie miało przed maturą pojęcia co chcą robić w życiu? Czasem wybieramy pod wpływem nacisku ze strony rodziców, a innym razem kierujemy się tym co jest modne. Szczęściarzom, którzy wiedzieli czego chcą serdecznie gratulujemy. A tym co mieli lub mają problem z oceną własnych uzdolnień polecamy kompas kariery.

Kompas Kariery Crown to zbiór testów, który w precyzyjny sposób potrafi określić indywidualny profil zawodowy oraz potencjał osoby robiącej test w oparciu o jej umiejętności, zainteresowania i wartości. Gdy te cztery strefy będą ze sobą współgrały wtedy możemy powiedzieć, że jesteśmy spełnieni pod kątem zawodowym oraz edukacyjnym. Tędy do testu -> KLIK

 

Prezenty, które mogą pomóc w poszukiwaniu własnej drogi i talentów

„Piękna dziewczyna” Agaty Głażewskiej i Beaty Agopsowicz to pozycja przeznaczona dla młodych dziewczyn, które wchodzą w okres dorosłości. Jest oparta o List do polskiej dziewczyny błogosławionego kardynała Wyszyńskiego i napisana z okazji jego beatyfikacji. Książka czasem nie wprost ale dotyka talentów i obranej przez nas drogi. Porusza wartości chrześcijańskie i zadaje pytanie czy to nie powrót do korzeni ukazuje prawdziwe piękno kobiety. Jest wypełniona wieloma radami autorek, które dzielą się swoimi doświadczeniami. Z książki można czerpać siłę na trudności występujące w naszym życiu, a sugestie w niej zawarte pomogą przetrwać najbardziej uciążliwy moment.

 

„Wielka ryba” Adama Szustaka, która dostępna jest w formie papierowej i audiobooku to prawdziwa skarbnica wiedzy. Ojciec Adam skupia się tu na tym jak poznać własną duszę, czyli to kim jesteśmy i do czego jesteśmy powołani. Książka zawiera konkretne ćwiczenia, dzięki którym odkryjemy i poznamy swoje talenty i dary od Boga. Dostępna jako konferencja na Storytel.