Missing Consumer Key - Check Settings

Aqua Lublin

Aqua Lublin

Jedną z ulubionych dziecięcych atrakcji w Lublinie jest Aqua Lublin, czyli Wodny Park Rozrywki dla całej rodziny. Znajduje się przy Al. Zygmuntowskich 4. To najnowszy i największy kompleks basenowy we wschodniej części kraju. Największym powodzeniem cieszy się strefa rekreacyjna z basenami, rwącą rzeką, zjeżdżalniami i placem zabaw. Dorośli mogą korzystać z basenu sportowego, siłowni oraz z Saunarium. Park Wodny organizuje aktywne zajęcia dla dzieci i dorosłych, niestandardowe lekcje WF-u oraz kurs nauki pływania.

Aquapark

Aqua LublinJeśli stawiamy zarówno na dobrą zabawę, relaks i odpoczynek to warto odwiedzić Aqua Lublin. W strefie Aqaparku znajduje się basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą, hydromasaże, leżanki bąbelkowe, kaskada wodna, jacuzzi, ścianka wspinaczkowa, rwąca rzeka wypływająca na zewnątrz wokół kuli, czy sztuczna fala. Dodatkową atrakcją są dwie zjeżdżalnie rurowe i szeroka, rodzinna zjeżdżalnia płaszczyznowa. Integralną część całości stanowi basen do nauki pływania z 3 torami. W Dziecięcej Zatoce znajdziemy 3 niecki basenowe. Jest brodzik z parasolem wodnym oraz konstrukcja statku pirackiego ze zjeżdżalnią.

Basen olimpijski

Aqua LublinSercem obiektu Aqua Lublin jest 50-metrowy basen olimpijski o najwyższych standardach. Wokół basenu rozlokowane są trybuny. Jego głębokość można regulować w jego różnych częściach. Dzięki temu, że basen można podzielić, odbywają się w nim lekcje nauki pływania, zajęcia aquafitnessu, zawody pływackie, rozgrywki piłki wodnej i siatkówki. Bardziej zaawansowani sportowcy mogą także wynająć treningowy tunel wodny przeciwprądowy.

Inne atrakcje

Goście Parku Wodnego mogą korzystać z siłowni FitGym, a także z Saunarium. Jeśli ktoś wybiera relaks Saunarium ma do zaoferowania m.in. seanse z gorącymi kamieniami, olejkami aromaterapeutycznymi i parowe. Oryginalną propozycją są np. perłowe seanse z aromatami chmielowymi. Chmiel działa wyciszającą oraz wpływa na obniżenie ciśnienia. Strefa saun udostępniona jest tylko dorosłym. Aqua Lublin posiada także gabinet masażu. Warto skorzystać też z oferty gastronomicznej Parku Wodnego. Na parterze znajdują się dwie restauracje. Prosto z Mostu serwuje dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Tuż obok znajdziemy restaurację Tosaka sushi. Kompleks czynny jest przez cały rok, a każdy odnajdzie w nim coś dla siebie.

Źródło

Leave a comment