Missing Consumer Key - Check Settings

Aquadrom w Rudzie Śląskiej

Aquadrom w Rudzie Śląskiej

Aquadrom w Rudzie Śląskiej to jeden z najnowocześniejszych parków wodnych na Śląsku i dzieli się na trzy duże strefy: Rekreacji, Sportu i Saunarium. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ w obiekcie znajduje się także specjalna strefa przystosowana dla dzieci. Obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem wśród aquaparków na terenie Śląska.

Strefa Rekreacji

Ta część parku wodnego to strefa relaksu i dobrej zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Znajduje się tu basen zewnętrzny z biczami wodnymi i hydromasażem, basen dla dzieci  Mokry Bąbel, specjalna strefa dla maluchów Bajtel Zatoka, sześć zjeżdżalni, rwąca rzeka, sztuczna fala, basen z masażami wodnymi oraz 3 niecki jacuzzi.

Bajtel Zatoka

Ta strefa przystosowana została dla najmłodszych. Makieta statku pirackiego i dwie kolorowe zjeżdżalnie dostarczają dzieciom dodatkową frajdę. Obok zatoki znajduje się dodatkowa toaleta dla dzieci i miejsce gdzie można przewinąć urwiska. Aquadrom

Wirek

Kręta 9 – metrowa zjeżdżalnia dostarcza wielu emocji i jest jedną z sześciu na terenie Aquadromu. Zakończona została lejkiem, do którego wpada się z zawrotną szybkością tak, aby na koniec z hukiem wylądować w basenie. Ze zjeżdżalni mogą korzystać dzieci powyżej 13 roku życia.

Mokry Bąbel

Pośrodku dużego basenu znajduje się wielka nadmuchiwana piłka, a na jej szczycie wodny gejzer. Mokry Bąbel posłużyć może za ściankę wspinaczkową oraz super zjeżdżalnię. Nie jest jednak tak łatwo wdrapać się na jego szczyt. Jest to atrakcja dla dzieci powyżej 8 roku życia. Źródło 

La Godula

Prawdziwą oazę spokoju oraz relaksu stanowi basen otoczony egzotyczną roślinnością. Znajdują się w nim wodne bicze, gejzery i hydromasaże. Taki wodny masaż ukoi nerwy, odpręży i wpłynie korzystnie na sylwetkę.

Strefa Sportu

Aquadrom w Rudzie Śląskiej posiada dwa baseny sportowe. Basen z ruchomym dnem pozwala dzieciom, które dopiero uczą się pływać czuć się pewniej. Prowadzone są tu m.in. zajęcia Aqua Fitness oraz kursy nauki pływania. W strefie sportu znajduje się także specjalna tuba do nurkowania umożliwiająca zejście na głębokość 7 metrów. Aquadrom Diving Academy prowadzi specjalne kursy nurkowania zarówno w Aquadromie, jak i na otwartych wodach.

Saunarium

Jest to strefa relaksu przeznaczona dla osób pełnoletnich. Znajduje się tu łaźnia parowa oczyszczająca organizm z wszelkich toksyn, ale także wpływająca korzystnie na skórę. Kolejnym elementem Saunarium jest Fest Hica, czyli jedna z największych i najnowocześniejszych saun w Polsce. Najważniejszym jednak miejscem jest sucha Sauna Śląska, w której odbywają się wysokotemperaturowe rytuały o niskiej wilgotności. Dla osób, które nie znoszą zbyt wysokich temperatur powstała Biosauna, w której panują nieco niższe temperatury niż w pozostałych. Aby znaleźć ukojenie po seansie należy udać się pod prysznic w Grocie Wodnej lub skorzystać z Pawilonu Chłodu. Aquadrom Saunarium stworzył także Wypoczywalnię, czyli strefę relaksu wyposażoną w podgrzewane leżanki oraz duże jacuzzi, w którym można wypocząć po sesji.

AquadromDodatkowe atrakcje

Aquadrom w Rudzie Śląskiej poza kursem pływania i nurkowania umożliwia zorganizowanie urodzin lub innych imprez okolicznościowych. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat mogą wziąć udział np. w półkoloniach pływackich oferujących liczne zabawy, ciekawe warsztaty, naukę tańca oraz przyspieszony kurs pływania.

Źródło

 

2 komentarze

  1. Aquapark ma fajne atrakcje, ale jeśli przyjeżdża się w dni wolne trzeba stać w kolejkach. Polecam korzystać w godzinach porannych w tygodniu jednak. U góry jest bufet, więc można coś zjeść. Na zjeżdżalniach ograniczenia wiekowe, a więc dzieci poniżej 9 lat korzystają z Mokrego Bąbla i zjeżdżalni w strefie dla najmłodszych. Wszędzie czysto.
    Reply 16 czerwca 2023 at 12:02
  2. Damian
    Fajny artykuł. Nie miałem pojęcia, że w Rudzie Śląskiej jest takie miejsce. Na pewno odwiedzimy.
    Reply 16 czerwca 2023 at 15:51

Leave a comment