Missing Consumer Key - Check Settings

Aquapark Reda

Aquapark Reda

Aquapark Reda to Centrum Rodzinnej Rozrywki w miejscowości Reda przy ulicy Morskiej 5. Stanowi połącznie parku wodnego z oceanarium. Niektórzy twierdzą, że to najciekawszy Aquapark w Polsce. Z pewnością to jedyne takie miejsce w kraju, w którym zjeżdżalnia biegnie wewnątrz akwarium z żywymi rekinami. Jest to również pierwszy Aquapark pełniący funkcję hotelową. Na terenie kompleksu znajduje się także Papugarnia, Gadoland, Cukrownia, Akademia Dritfingu, Planeta VR oraz Kino 7D.

Aquapark

Aquapark RedaPark Rozrywki powstał w 2016 roku, a jego główną atrakcją jest Aquapark. Ciekawą atrakcją, a właściwie jedyną taką w Polsce jest Shark Slide, czyli 60-metrowa zjeżdżalnia prowadząca prosto w paszczę rekina. Podświetlony tunel pontonowy prowadzi przez rajskie akwarium, w którym obserwować możemy rekiny. Ze zjeżdżalni mogą korzystać dzieci od 7 roku życia. Najmłodsze urwisy mogą poszaleć w Zatoce Piratów z okrętem pirackim. Znajdziemy tu szalupę z kaskadą wodną, armatki, 7 zjeżdżalni oraz grzbiet wieloryba. Kolejną atrakcją jest przestronny basen Castle Pool. Przypomina nieco zatopiony przez Krakena zamek, a w jego wnętrzu znajdują się różne bicze wodne, wodospad oraz ławeczki z masażerami. Najlepszą rodzinną zjeżdżalnią jest Family Slide. Jest szeroka na 3 metry, pofalowana oraz długa na 48 metrów. Prowadzi prosto do rzeki, więc można płynąć dalej z nurtem. Dostępna jest dla dzieci powyżej 7 lat. Water Slide to z kolei system 3 zjeżdżalni dostarczający mocnych wrażeń, a wśród nich pionowa zjeżdżalnia Ultra Speed dla odważnych. Ta ostatnia dostępna jest dla osób powyżej 14 roku życia. Aquapark RedaEmocjonującą przejażdżkę zapewnia również AquaSpinner tzn. pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa. Przejażdżka odbywa się na czteroosobowych pontonach, a ich prędkość osiąga nawet do 40 km/h. Na terenie Parku Wodnego znajduje się też rzeka o długości 315 metrów prowadząca w głąb wulkanu. Na jego szczycie natomiast znajdziemy jacuzzi, w którym woda przybiera kolor wrzącej lawy. W innej części  znajdziemy pełnowymiarowy basen sportowy oraz basen z falami, które osiągają nawet 1,5 metra wysokości. To atrakcja dla osób powyżej 12 lat. Dla nurkujących powstała jeszcze niecka Deep Blue z widokiem na akwarium z rekinami.

Aqua Spa i Saunarium

Centrum Rodzinnej Rozrywki Aquapark Reda to także SPA i saunarium. W ofercie strefy SPA znajdują się masaże lecznicze i relaksacyjne, różne zabiegi na ciało oraz twarz. W strefie saun znajdziemy m.in. Saunę Solną, Leśną, Kaszubską, Śródziemnomorską, Fińską, Bursztynową, Łaźnię Bałtycką, basen schładzający oraz wypoczywalnię z widokiem na akwarium rafowe.

Aquacentrum

Aquapark RedaPoza Aquaparkiem w tym samym budynku znajdziemy wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest Papugarnia. W dużej hali lotów możemy obejrzeć przeróżne papugi i inne gatunki ptaków. Można je karmić, głaskać, ale także posłuchać ciekawych opowieści opiekunów. Jeśli chcielibyśmy obejrzeć egzotyczne zwierzęta takie jak np. największe węże świata, jaszczurki, krokodyle, czy ptaszniki, można odwiedzić Gadoland. Przy okazji można zobaczyć jak karmione są takie zwierzęta. Kolejną rodzinną atrakcją na terenie Aquacentrum jest Crazy Carts czyli Akademia Driftingu. Z pojazdów mogą korzystać dzieci od 4 roku życia. Dzieciom z pewnością przypadnie też do gustu Kino 7D, czy Planeta VR, czyli strefa wirtualnej rzeczywistości z szerokim wyborem symulacji i gier edukacyjnych. Jeżeli poszukujemy miejsca na słodkie przyjęcie urodzinowe bądź kreatywne warsztaty, to można wybrać się do Cukrowni. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie wyrabiają lizaki z karmelu, robią ozdoby, a nawet szyją pluszaki. Aquacentrum mieści też Centrum Nauki i Zabawy Edu Fun z wielkim placem zabaw, sklepy oraz restauracje. Rozrywek nie brakuje, a czas w takim miejscu leci jak szalony.

Źrodło

One Comment

  1. Aquapark nie za duży, aczkolwiek jest dość dużo atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Ceny nieco zawyżone i trzeba się nachodzić z jednej atrakcji do drugiej, gdyż rozlokowane są w dużych odległościach od siebie. W międzyczasie człowiek zmarzł. Na plus spora ilość atrakcji, ale chłodno, a to dość psuje wrażenia i zabawę. Po wyjściu z Aquaparku polecam odwiedzić też Papugarnię.
    Reply 13 czerwca 2024 at 21:30

Leave a comment