Missing Consumer Key - Check Settings

Chata Świętego Mikołaja Krasiejów

Chata Świętego Mikołaja

Każde dziecko uwielbia Mikołajki. Dzień 6 grudnia choć nie jest oficjalnym świętem państwowym, to obchodzimy go co roku wręczając dzieciom drobne upominki, głównie słodycze. To dzień pełen radości, przypomina o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, a postać Świętego Mikołaja kochają wszyscy, ponieważ jest cudotwórcą. Ten wspaniały czas możemy spędzić na wiele sposobów, bo przecież w Mikołajki nie można się nudzić. A może warto sprawdzić co kryje Chata Świętego Mikołaja w Krasiejowie ?

Chata Świętego MikołajaPiękny zwyczaj obdarowywania w dniu Świętego Mikołaja praktykuje się w Polsce już od XVIII wieku. Chodź na przestrzeni lat przybrał on nieco odmienną wersję, jednak sens i wartości pozostają niezmienne. To wielkie serce, empatia i dzielenie się szczęściem. Dla podtrzymania tradycji co roku szukamy inspiracji jak dzieciom zorganizować ten dzień – w domu, czy w szkole. Ale to nie tylko tradycja – to także magia i wyjątkowy klimat. Jedną z ciekawych propozycji jest wizyta w Chacie Świętego Mikołaja. Znajdziemy taką m.in. w Krasiejowie w województwie opolskim na terenie JuraParku. Dla odmiany pokażmy dzieciom jak wygląda kraina Elfów i warsztat Świętego Mikołaja. Co jeszcze wymyślą Elfy, aby urozmaicić gościom przedsmak Świąt ? Przy okazji dzieci zobaczą też Park Jurajski w zimowej odsłonie.

Co w programie dla dzieci

Chata Świętego MikołajaZe względu na ograniczoną liczbę miejsc warto zarezerwować sobie bilet nieco wcześniej. Program obejmuje spotkanie ze Świętym Mikołajem, który zdradza tajniki swojej pracy, opowiada o reniferach, Elfach i ich przygodach. Na dzieci czeka mnóstwo dobrej zabawy oraz kreatywne warsztaty, na których np. udekorują świąteczne pierniczki, mydełka, pomalują bombki itp. W świątecznej kuchni czeka mnóstwo pachnących przysmaków, a pomocnicy Mikołaja zaskoczą nie jedną niespodzianką i sztuczką. Nie obędzie się także bez rozdania dzieciom prezentów. Można zakupić taki upominek wcześniej np. w Bajkowym Lasku lub w punkcie z pamiątkami. Chata Świętego MikołajaBilet zawiera także ok. 30 minutowy bajkowy seans w kinie. Jednym z punktów programowych może być przejażdżka na Karuzeli Weneckiej i możliwość pooglądania dinozaurów. Wizyta w Chacie Świętego Mikołaja to dobry pomysł na wycieczkę dla przedszkoli i szkół. Mikołaj znajdzie czas, aby porozmawiać z każdym z dzieci. Wybierając plan wycieczki szkolnej należy wypełnić krótki formularz na stronie JuraParku i otrzymuje się przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Spotkania wigilijne

W Chacie na terenie JuraParku organizowane są również firmowe spotkania wigilijne. To wyjątkowa okazja, więc miejsce i cała oprawa musi być także wyjątkowa. Znajdziemy tu dobrą, tradycyjną kuchnię, wspaniały wystrój, miłą obsługę i rodzinną atmosferę. Menu dostosowywane jest do oczekiwań gości.

Źródło

Leave a comment