Missing Consumer Key - Check Settings

Czy olejki eteryczne są bezpieczne?

bezpieczne olejki eteryczne

Przede wszystkim, osoby, które dopiero poznały olejki eteryczne powinny wiedzieć, że są one używane od wieków w celu zapewnienia sobie dobrego samopoczucia. Starożytni Egipcjanie stosowali ekstrakt i olejki roślinne do wszystkiego od balsamowania i ceremonii religijnych, po zabiegi kosmetyczne i gotowanie. Chińczycy do tej pory stosują wyciągi roślinne w celu polepszenia nastroju. Po wiekach bezpiecznego stosowania możesz spać spokojnie, wiedząc, że olejki eteryczne wielokrotnie udowodniły swoją skuteczność i bezpieczeństwo.

Czy olejki eteryczne są bezpieczne dla dzieci?

Każdy kto doświadczy mocy olejków eterycznych, szybko włącza je do swojego stylu życia i codziennej rutyny. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci, które non stop chodzą zasmarkane, a my jesteśmy ciągle na L4, wówczas bywają one dla nas zbawieniem. Czy olejki eteryczne są zatem bezpieczne dla dzieci? Odpowiedź brzmi tak, natomiast trzeba pamiętać, że są one obwarowane sporą ilością zasad, których należy przestrzegać. Po pierwsze musimy mieć na uwadze fakt, że dzieci są bardziej wrażliwe, a po drugie kwestia czystości olejków staje się ważniejsza niż kiedykolwiek. W przypadku dzieci, używamy tylko tych olejków eterycznych, o których wiemy, że są całkowicie czyste. Niech nas nie zdziwi cena, bo te najczystsze są również i najdroższe. Pamiętajmy, że aby wyprodukować 15ml buteleczkę lawendy potrzeba 400 liści tego surowca.

 

Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne?

Kluczem do bezpiecznego stosowania olejków eterycznych u dzieci jest pamiętanie o tym, że zasady ich użycia są inne niż u dorosłych.
Kiedy będziemy przestrzegać konkretnych wytycznych, dotyczących dawkowania, rozcieńczania, aplikowania, przechowywania, możemy pomóc dzieciom bezpiecznie i skutecznie korzystać z dobrodziejstw, które olejki eteryczne mają do zaoferowania. Oto kilka podstawowych zasad:

Zasady stosowania olejków eterycznych u dzieci

 1. Zawsze doglądaj dzieci podczas używania olejków.
 2. Zaczynamy zawsze od mniejszych dawek. Często producent olejków eterycznych daje odpowiednie zalecenia dla zastosowania u dzieci i dorosłych.
 3. Przed użyciem ich u dzieci koniecznie rozcieńcz je w oleju bazowym (olej migdałowy, kokosowy)
 4. Zawsze unikaj stosowania w miejscach wrażliwych (oczy, uszy, nos)
 5. Uważaj na wystawianie się na działanie promieni słonecznych UV (zwłaszcza po olejkach cytrusowych)
 6. Zachowaj bezpieczeństwo przy przechowywaniu olejków. Trzymaj z dala od dzieci i parapetów na, które pada światło słoneczne
 7. Czytaj zalecenia producenta; dokształcaj się
 8. Przed użyciem olejków eterycznych skonsultuj się z lekarzem dziecka, zwłaszcza jeśli istnieją obawy dotyczące zdrowia

 

Które olejki eteryczne są bezpieczne?

Zanim zaczniesz stosować olejki eteryczne u dzieci (lub u siebie), musisz zrozumieć, że nie wszystkie olejki dostępne na rynku, są takie same. Te wysokiej jakości przechodzą przez szereg rygorystycznych testów. Ma to na celu zapewnienie, że produkt jest bezpieczny w użyciu. Rzadko która firma stosuje takie metody testowania. Wielu dystrybutorów używa syntetycznych wypełniaczy, które zmieniają skuteczność olejków. Istotne jest, aby używać produktów, które zostały starannie wytworzone i dokładnie przetestowane. Takimi produktami są olejki eteryczne dōTERRA, które przechodzą przez wszystkie procesy testowania. Sprawdzane są one pod katem obecności zanieczyszczeń i potencjalnie szkodliwych substancji. Każda partia olejków jest przebadana. Nie ma tu produkcji skierowanej na ilość ale na jakość. Link do zakupu jakościowych olejków eterycznych: TUTAJ.  Jeśli najpierw chciałbyś przetestować jakość olejków, zgłoś się po darmowe minibuteleczki na FP ZgodnieZnaturą.

3 komentarze

 1. Kinga
  Super! Dziękuje za ten artykuł! Sprawdzę na pewno
  Reply 24 marca 2023 at 16:22
 2. Natalia
  Pamietam jak moja mama kiedyś kupowała olejek eukaliptusowy Olbas… :)
  Reply 25 marca 2023 at 06:55
 3. Kamila
  Tak, Olbas to zapach dziecuństwa 🥰
  Reply 28 marca 2023 at 15:17

Leave a comment