Missing Consumer Key - Check Settings

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Jedną z największych sal koncertowo-widowiskowych w Polsce jest Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu. Obiekt ten stał się wizytówką miasta od 1959 roku. Posiada jedne z najlepszych warunków techniczno-akustycznych dlatego gościło tu wielu znanych i lubianych na całym świecie artystów m.in. Scorpions, Electric Light Olchestra, Smokie, Leonard Cohen, Chris de Burgh, Michael Bolton, Katie Melua, Dżem i wiele innych gwiazd estrady. Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oprócz koncertów organizuje np. gale boksu, kabarety, spektakle, gale cyrku, kolędowanie a także imprezy dedykowane dzieciom.

Imprezy dla dzieci

Aby przyciągnąć tych najmłodszych widzów Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu zadbał o specjalny repertuar. Organizowane są przedstawienia, musicale, imprezy z okazji Dnia Dziecka czy Mikołajek. Dzieci wraz z rodzicami mają okazję odkryć m.in. świat akrobacji i magii biorąc udział w wydarzeniu Magic Circus Show. Aktualny repertuar można zawsze śledzić na oficjalnej stronie organizatora.

Magiczny Las Kinder Niespodzianki to jedna z popularnych rodzinnych imprez, która miała miejsce w Zabrzu. Musical z ulubioną postacią Kinderino w roli głównej zapewnił najmłodszym widzom wiele emocji. Poza spektaklem muzycznym dzieci miały okazję wziąć udział w zabawie tanecznej. Wszystko w atmosferze magii, baniek mydlanych, zagadek czy gigantycznych klocków.

HO HO HO Mikołaj Show to kolejna impreza z Mikołajem i elfami w roli głównej. Dzieci miały okazję odkryć tajemnice fabryki prezentów i poczty Mikołaja. Każdy z uczestników mógł napisać list, przynieść go do Domu Muzyki i Tańca, wrzucić do specjalnej skrzynki, a później już tylko czekać do momentu przedstawienia. Po spektaklu każde z dzieci otrzymało wymarzony prezent.

SCOOBY DOO i Widmo Piratów to jeden ze spektakli dedykowany młodszym fanom tej bajki. Dzieci miały okazję przyłączyć się do zabawy i wraz z bohaterami rozwiązać kolejną niezwykłą zagadkę.

Powyższe wydarzenia to tylko przykłady, a Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu z pewnością zaoferuje całej rodzinie jeszcze nie jedną kulturalną rozrywkę. Aby nie przegapić czegoś niezwykłego warto zatem śledzić repertuar.

Artystyczna Kawiarnia

Z myślą o gościach Domu Muzyki i Tańca powstała Artystyczna Kawiarnia, która zajmuje się także cateringiem. W środku panuje przytulna atmosfera, można zjeść coś dobrego, a dla dzieci czeka dodatkowa atrakcja w postaci gier planszowych. Kawiarnia oferuje także muzykę na żywo.

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

źródło 

One Comment

  1. Piotr
    Odwiedziłem Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu i byłem pod wrażeniem jego pięknej architektury i wyjątkowej atmosfery. To wspaniałe miejsce, gdzie można delektować się muzyką i tańcem na najwyższym poziomie, a także uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Gorąco polecam każdemu miłośnikowi sztuki!
    Reply 10 kwietnia 2023 at 11:42

Leave a comment