Missing Consumer Key - Check Settings

Drewniane zabawki

drewniane zabawki
Coraz częściej decydujemy się na prostotę i wracamy do korzeni. Ma to miejsce również w przypadku kupna zabawek. Wielu rodziców wybiera dla swoich pociech klasyczne zabawki drewniane ze względu na szereg ich zalet.

Drewniane zabawki – rodzaje materiałów?

Można wydzielić kilka kategorii materiałów, z których zrobione są zabawki. Każdy materiał ma wady i zalety. Dlatego kompletując zabawkową wyprawkę naszego dziecka warto postawić na różnorodność.

W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są zabawki z plastiku. Ich zaletą jest możliwość dezynfekcji i niska cena. Niestety za niską ceną często też idzie niska jakość, a nawet szkodliwość. Tego rodzaju zabawki mogą zawierać trujące chemikalia, a w przypadku połamania ich krawędzi, mogą nawet zranić dziecko. Należy więc przed kupnem sprawdzić zarówno producenta, jak i opinie o zabawce w internecie. Jeśli postawimy na wysoką jakość plastiku, zabawa będzie bezpieczna dla zdrowia malucha.

Zabawki z materiału i tkanin są właściwie równie popularne. Są miękkie i nadają się do włożenia do łóżeczka, ale ich jakość też często pozostawia wiele do życzenia. Łatwo się prują, a ich wypełnienie może zostać przez dzieci połknięte. Tu również należy postawić na wysoką jakość materiału i wykonania. Warto zainteresować się polskimi producentami szmacianych lalek i pluszaków, by mieć pewność, że zabawki wykonano w warunkach dbałości o każdy szczegół.

Inaczej ma się sprawa z zabawkami drewnianymi. Są łatwe w czyszczeniu i w większości przypadków wysokiej jakości. Są często droższe niż zabawki z plastiku, ale przekłada się to na staranność ich wykonania. W ich opisach producent podaje nawet rodzaj drewna, z którego zabawka została wykonana. Do tego wyglądają bardzo stylowo i są ekologiczne.

Drewniane zabawki, a rozwój dziecka

Zaletami zabawek drewnianych są nie tylko wartości estetyczne i jakość wykonania, lecz także wartości edukacyjne. Poprzez dostarczanie pozytywnych bodźców zabawki z drewna stymulują poprawny rozwój dziecka, zdolności manualne, oraz integrację sensoryczną. Większość zabawek jest bardzo prosto skonstruowana dzięki czemu rozwijają również wyobraźnię, kreatywność oraz zdolność abstrakcyjnego myślenia. Drewniane zabawki również wymagają nieco więcej siły, by móc wprawić je w ruch, co rozwija motorykę i zwinność dziecka.

Rodzaje zabawek drewnianych

Nie ma dolnej granicy, która decyduje o kupnie drewnianych zabawek. Już zaraz po urodzeniu dziecko może dostać drewniane grzechotki i gryzaki. Po ukończeniu 6 miesiąca życia nasza pociecha będzie gotowa na zabawki edukacyjne, puzzle i klocki. Wraz z kolejnymi etapami rozwoju dziecka rodzic może zdecydować się na większe drewniane zabawki: rowerki, kolejki, a nawet domki dla lalek. W zależności od zainteresowań naszych pociech możemy zainteresować się też kupnem zestawów imitujących sprzęt domowy lub warsztat samochodowy. Na rynku dostępne są zarówno czyste drewniane zabawki, jak i te pomalowane kolorową farbą. Dziecko samo może zdecydować jaki kolor zabawek odpowiada mu najbardziej. Oferta kolorów jest równie szeroka jak samych zabawek, możemy wybrać zarówno zabawki w kolorze drewna z jakiego zostały wykonane, jak i pastelowe czy neonowe.

zabawki z drewna