Missing Consumer Key - Check Settings

Elfland

Elfland

W niewielkiej miejscowości Nekla blisko Poznania znajduje się park rozrywki dla dzieci Elfland. Ten oryginalny i ekologiczny park tematyczny zbudowany jest z naturalnego drewna. Znajdziemy w nim wioskę alpejską, opuszczoną kopalnię złota, zaawansowany tor przeszkód z wieżami, gniazdo Orła, wieżę Baobab, jak również wioskę dla najmłodszych. Okazuje się, że pomimo braku nowoczesnych technologii, głośnych rollercoasterów i innych zbędnych bodźców Elfland także cieszy się sporym zainteresowaniem.

Atrakcje

ElflandWysokie, drewniane wieże, zjeżdżalnie, drabinki, mostki, labirynty, zjazdy tyrolskie, a także tory przeszkód – to wszystko w przyjaznej dla środowiska odsłonie nadaje niepowtarzalnego charakteru. Wszystko powstało z surowca zwanego robinią akacjową. Park składa się z prostych atrakcji oraz miejsc, które sprzyjają zabawom z odgrywaniem ról. Dzieci dzięki temu rozwijają kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Całość zajmuje 15 tysięcy metrów kwadratowych. Otoczenie sprawia wrażenie spokojnego, a znajdziemy w nim przeróżne atrakcje. Dla dzieci w wieku 2-6 lat czekają dwie strefy, w tym mała wioska z bujakami i zabawkami na sprężynach oraz plac zabaw z ogromną piaskownicą. Natomiast starsze urwisy mogą skorzystać ze zjazdów tyrolskich, kryjówki piratów, wspiąć się do Gniazda Orła lub pokonać tor przeszkód 7 Wież. Baobab to z kolei 10-metrowa wieża składająca się z kilku pięter i posiadająca największą zjeżdżalnię w całym Parku. ElflandZnajdziemy tu także gigantyczną huśtawkę o wysokości 8 metrów, czy Wulkan. Atrakcje łączą przygodę z edukacją i zachęcają do nauki o przyrodzie. Podczas gdy dzieci szaleją rodzice mogą odpocząć na leżakach i skorzystać z dostępnej przez cały dzień małej restauracji. W razie deszczu można schować się pod dużym zadaszeniem. To także odpowiednia lokalizacja na przekąskę lub obiad.

Jeśli poszukujemy miejsca odpowiedniego do zabawy w otoczeniu natury warto odwiedzić Elfland. Z samego Poznania można dotrzeć tu w przeciągu pół godziny.

Źródło

Leave a comment