Missing Consumer Key - Check Settings

Fabryka Wody

Fabryka Wody

Fabryka Wody w Szczecinie to edukacyjno-rozrywkowy Park Wodny zlokalizowany przy ulicy 1 Maja w centrum miasta. To unikalny, nowoczesny kompleks na poziomie światowym, który ma stanowić wizytówkę miasta. Poza Wodnym Światem Rozrywki w obiekcie znajduje się Edukatorium, Strefa Saun i SPA, Strefa Sportu, Strefa zewnętrzna oraz Gastronomia. Powierzchnia użytkowa Fabryki to ok 17 tys. m3.

Wodny Świat

Fabryka Wody

Główną atrakcją Fabryki Wody w Szczecinie jest oczywiście Aquapark. Znajdziemy w nim w sumie 22 niecki basenowe różnych rozmiarów oraz 11 zjeżdżalni. Na najmłodszych czeka Strefa Dziecięca z brodzikiem i Dziecięcą Zjeżdżalnią. Małych i dużych poszukiwaczy przygód wzywa Labirynt Zagadek. Wodny Plac Zabaw, czy zjeżdżalnia Crazy Frog, to także atrakcje w sam raz dla maluchów. Dzieciom powyżej 8 roku życia z pewnością spodoba się zjeżdżalnia Multimedialna, Korkociąg, czy Double Racer składający się z dwóch rur o długości 59 metrów. Jedną z ciekawszych propozycji jest Skalny Szlak oraz Jaskinia Gryfitów, czyli tajemnicze przesmyki i tunele w skalnym otoczeniu. W tak ogromnym kompleksie nie może zabraknąć też basenu sportowego z ruchomym dnem, rwącej rzeki, jacuzzi, dużego basenu rekreacyjnego, czy Słonecznej Laguny.

Fabryka Wody

Dość ciekawą propozycją jest basen z wodospadem „Infinity Pool” zlokalizowany na piętrze Aquaparku. W strefie Family and Party Zone także znajdziemy  nieckę z wodospadem, ogromne jacuzzi, a dodatkowo basen pełen dmuchańców. Strefa Royal Tropic to z kolei basen relaksacyjny z leżakami, niecka z hydromasażem, Aqua Bar, czy duży ekran do oglądania filmów i rozgrywek sportowych. Dla miłośników morsowania na terenie Parku Wodnego powstał również basen schładzający.

Strefa zewnętrzna

W strefie zewnętrznej Fabryki Wody znajduje się brodzik, basen rekreacyjny, Słoneczna Rzeka, Zjeżdżalnia Rodzinna mierząca 14 metrów długości, Amazonka, Zjeżdżalnia Pontonowa, Krzyk oraz strefa zabawowa, czyli Zwariowany Ogród. W okresie letnim można poczuć się tu jak na słonecznej plaży.Fabryka Wody

Strefa Saun i SPA

Fabryka Wody na chwilę obecną posiada największe saunarium w północnej Polsce. Znajdziemy w niej 15 różnych saun i łaźni rozlokowanych na 3 poziomach np. Saunę „Rajska Wyspa”, Wulkaniczną, Pustynną, Kinową, Łaźnię Ziołową, Hammam lub Różaną. Jest też tężnia solankowa, grota solna oraz strefa relaksu na dachu. Pomiędzy seansami można skorzystać ze Strefy Snu. W ofercie SPA znajdziemy masaże, zabiegi na ciało i twarz, kąpiele, czy kapsułę floatingową.

Strefa Sportu

Poza Parkiem Wodnym, czekają też inne atrakcje. Strefa Sportu to m.in. kręgielnia dla rodzin. Posiada 6 torów do gry z 6 lożami. Wewnątrz dostępna jest strefa gastronomiczna. Drugą atrakcją jest ścianka wspinaczkowa z 50 trasami, a w odrębnej sali znajduje się mini siłownia i miejsce na rozgrzewkę.

Edukatorium

Fabryka WodyFabryka Wody to miejsce sprzyjające zabawie, ale także edukacji. Edukatorium jest strefą, która przedstawia rolę wody w przyrodzie. Łączy elementy matematyki, chemii, fizyki, biologii oraz geografii. Podążając spiralną ścieżką mijamy poszczególne bloki tematyczne takie jak Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja Wody oraz Hydroinżynieria. Odkrywamy fascynujący wodny świat w każdej dziedzinie życia. Nad naszymi głowami dostrzeżemy również największy model cząsteczki wody. Wśród atrakcji znajdziemy np. pływające wodne ogrody, laboratorium, eksperymenty NASA, podwodny tunel i akwarium, maszynę parową i wiele innych ciekawych eksponatów.  Fabryka WodyW centralnej przestrzeni odbywają się pokazy, spektakle i przeróżne wydarzenia.

Gastronomia i sklep

Fabryka Wody przygotowała się także pod kątem kulinarnym. Nie brakuje barów z napojami, przekąskami, owocowymi koktajlami. Fabryka Smaków jest idealnym miejscem na doładowanie baterii ciepłymi posiłkami, a Kawiarnia SweetMe serwuje słodkości i kawę. Wychodząc można wstąpić jeszcze do sklepu. W środku znajdziemy gry, książki, przeróżne gadżety, eksperymenty, torby, kubki, zestawy naukowe, modele wynalazków i wiele innych pamiątek.

Źródło

One Comment

  1. Dobre położenie Aquaparku. Zjeżdżalnia Krzyk to strzał w 10! Trzeba się nastawić na zimną wodę, ale ogólnie polecam.
    Reply 22 czerwca 2024 at 17:17

Leave a comment