Missing Consumer Key - Check Settings

Gili Gili

Gili gili

Gili Gili to wyjątkowe miejsce w Katowicach, które stanowi połączenie przytulnej kawiarni z dość oryginalną bawialnią. Znajduje się na ulicy Gliwickiej 275. Czym się wyróżnia ? Zamiast kolorowego małpiego gaju z plastikowymi zjeżdżalniami i mnóstwem zabawek znajdziemy tu strefę sensoryczną i warsztatową stworzone w oparciu o filozofię Montessori oraz Domek Gili Gili. Ograniczona ilość bodźców oraz przyjazna minimalistyczna przestrzeń sprzyjają kreatywnej zabawie i uczą. To miejsce jest szczególnie przyjazne dzieciom wysoko wrażliwym.

Część sensoryczna

Gili giliTa przestrzeń bawialni stworzona została z myślą o pobudzeniu dziecięcych zmysłów. Znajdziemy w niej naturę czyli prawdziwe brzozy pachnące lasem, ale także bezpieczne pluszowe kamienie z których można budować groty, labirynt piankowych makaroników, czy ścianę wstążek. Tutaj kolorystyka, materiały, czy nawet sposób ułożenia wszystkiego ma znaczenie. Wszystkie elementy wyjątkowo działają na zmysły. Jest także miejsce na panele sensoryczne. Wystarczy dodać do tego szczyptę wyobraźni dziecka, a świetna zabawa jest gwarantowana.

Domek Gili Gili

Ta strefa powstała z myślą o zabawie w dom. Gili GiliW drewnianej konstrukcji w kształcie domu znajdziemy kominek, kuchnię ze stołem i przeróżnymi akcesoriami używanymi na co dzień. Dzieci mogą odgrywać tu scenki z prawdziwego życia np. prasować, prać i sprzątać. Domek posiada swój warsztat z małymi narzędziami. Jest też przestrzeń zaaranżowana na ogródek przydomowy z trawą i drewnianą konstrukcją rakiety, w której można się schować. Powstała ona z myślą o dzieciach nadwrażliwych, które potrzebują wyciszenia i chwili samotności z dala od otoczenia. Obok Domku Gili Gili znajduje się pokój artysty, w którym organizowane są warsztaty oraz urodziny dla dzieci.

Kawiarnia

Gili GiliPodczas kiedy dzieci bawią się w najlepsze rodzice mogą odsapnąć w kawiarni. Można napić się pysznej kawy, ale także zjeść coś smacznego i zarazem zdrowego, ponieważ Gili Gili stawia na zdrowe słodkości. Wszystko tworzy spójną całość i nic nie mąci spokoju. Drewniany wyciszający design, surowe elementy, eleganckie dodatki i wygodne zagłówki. Przede wszystkim wnętrze daje odwiedzającym możliwość zrelaksowania. Tuż obok kawiarni znajdziemy także strefę dla rodzica z dzieckiem, gdzie można np. przewinąć malucha.

Warsztaty i inne atrakcje

Gili GiliGili Gili to miejsce zabawy, spotkań i warsztatów. Tematy przeróżnych warsztatów rodzą się głównie w trakcie spotkań z rodzicami. Organizowane są tu m.in. urodziny dla dzieci, różne imprezy tematyczne, spotkania dla rodziców wysoko wrażliwych dzieci, czy nawet kobiet będących w ciąży. Ciekawym pomysłem jest też spotkanie rodzic-dziecko-pies, ekomuzyka, zabawy taneczne, kodowanie i programowanie, zajęcia sensoplastyczne i wiele innych. Właściciele tego miejsca szczególnie dbają o dobrą, przyjazną energię, o potrzeby dzieci, ale także ich rodziców.

Źródło

 

Leave a comment