Missing Consumer Key - Check Settings

Ikea – pokój dla dziecka

łóżeczko ikea
Nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka? Jesteś już zmęczony jeżdżeniem od sklepu do sklepu szukając mebli, różnych elementów wyposażenia, akcesoriów do nauki i zabawy. To wszystko znajdziesz w jednym miejscu. W tym artykule dowiesz się jak w fajny i funkcjonalny sposób urządzić pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym razem z Ikea.

Ikea – łóżka i materace dla dzieci

Ikea ma mnóstwo różnych pomysłów odnośnie łóżek dla dzieci. Mogą się rozsuwać i rosnąć razem z dzieckiem (MINNEN), ale też mogą być piętrowe bądź parterowe po obróceniu (KURA). Ta możliwość dopasowania sprawia, że oprócz wyglądu, urzeka nas ich użyteczność.

łóżeczkomim

Do każdego z łóżek dopasujemy również w Ikei odpowiedni materac. Oprócz nich znajdziemy tam również materace do przewrotów oraz ćwiczeń, które możemy położyć pod drabinką lub ścianką wspinaczkową, dość modną w ostatnich czasach w pokojach dziecięcych. Pierwszą z propozycji jest PLUFSIG, czyli składana mata gimnastyczna przeznaczona właśnie do powyższych czynności. Natomiast, gdy potrzebujemy miejsca, gdzie dziecko mogłoby poczytać, odpocząć lub położyć się na popołudniową drzemkę, dobrym pomysłem jest składany materac SLÄKT. Po złożeniu można go włożyć pod wyższe łóżko lub potraktować jak pufę.

 

Ikea – przybory plastyczne dla dziecka

Ikea umożliwia rozwijanie dziecięcych zdolności plastycznych przy jednoczesnych utrzymaniu porządku. Weźmy na przykład akwarele MALA. W zestawie znajdziemy typowe farbki oraz dołączone dwa kubeczki, które znajdują się w plastikowym pojemniczku. Nawet gdy dziecko podczas malowania wyleje kubek z wodą to wyleje się on do tego pojemnika. Dodatkowo można odłożyć tam ubrudzone pędzle. Po skończonej pracy bierzemy całość do umywalki i myjemy.

Kolejnym przedmiotem dającym możliwość rozwijania dziecięcych talentów plastycznych jest tablica MÅLA. Z jednej strony kredowa, z drugiej z możliwością pisania po niej pisakami. Trzecią opcją jest wykorzystanie jej jako sztalugi, ponieważ ma również uchwyt na rolkę papieru.

tablica ikea dla dzieci

Dodatki, które są niezbędne do stworzenia kompletnej całości to m.in.: wcześniej już wymieniona rolka papieru czystego i do kolorowania, pisaki do tablicy z dołączoną na spodzie gąbką, kreda w wygodnym pudełku, pędzelki dobrej jakości i różnych rozmiarów, dywanik tkany na płasko pod tablicę, farby w tubkach MALA oraz wózek RÅSKOG, który to wszystko pomieści.

wózek ikea dla dzieci

 

Ikea – stoliki i krzesełka dla dzieci

Na pierwszy plan wysuwa się stoliczek dziecięcy z dwoma krzesełkami LÄTT. Ten komplet dostaniemy już za niecałe 80zł. Nie jest duży, lecz dla maluchów wystarczający. Drewniane elementy sprawiają, iż mimo niskiej ceny wygląda gustownie. Trochę większy i trochę droższy jest stolik FLISAT, który posiada dodatkową funkcję i ma w środku schowek. Podnosimy blat i możemy schować do niego klocki, kredki, a nawet piasek kinetyczny. Krzesełka dokupujemy osobno.

Ikea – szafki i regały dla dzieci

Ikea posiada różne szafeczki, szafy i komody dla dzieci. Skupimy się tutaj na dwóch – KALAX oraz TROFAST, które można zastosować zarówno do przechowywania ubrań jak i zabawek. W regałach KALAX można zamontować różne dodatki, np. drzwiczki, przegródki, szufladki lub włożyć kosze. Natomiast w ramy TROFAST można wmontować półeczki i do nich dokupić pojemniki materiałowe, w których mogą być na przykład ciuszki malucha lub plastikowe pudełka ( różnej wielkości), do których można powkładać posegregowane zabawki. Takie proste rozwiązania sprawiają, że pokój dziecięcy zyskuje na funkcjonalności, ponieważ każda rzecz ma swoje miejsce.