Missing Consumer Key - Check Settings

Zabawki

zabawki
Zabawki dla dzieci mogą osiągać wręcz horrendalne ceny. Są wśród nich takie, w które rzeczywiście warto zainwestować większą sumę pieniędzy. Jednak występują i takie, które mając niższą cenę, będą równie wartościowe. Kiedy kupić tańszą, a kiedy droższą zabawkę?

 

Czy warto kupować drogie zabawki? Jakość a bezpieczeństwo.

W przypadku, w którym wyższa cena przekłada się na jakość materiałów lub wykonania, powinniśmy zainwestować większą kwotę w zabawkę. Od jakości zależy w końcu bezpieczeństwo naszego dziecka. Łatwo łamliwy plastik może zranić malucha w trakcie zabawy, a niektóre materiały mogą być nawet trujące.

Zamiast plastikowego rowerka wybierzmy ten zrobiony z drewna. Poziom wykonania będzie o wiele wyższy, a różnica cenowa może oscylować w okolicy 20 zł. Jakość jest ważna zwłaszcza w przypadku zabawek większych, takich jak rowerki, wszelkie inne pojazdy czy też tych małych typu maskotki, które maluch często nosi cały czas przy sobie.

Zawsze przed zakupem zastanówmy się czy zabawka w przypadku uszkodzenia może zaszkodzić naszemu maluchowi. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, rozejrzyjmy się za odpowiednikiem zrobionym z lepszego materiału.

Wymarzony prezent

Dzieci są podatne na sugestie z reklam czy telewizji. Widzą codziennie mnóstwo reklam zabawek, które pokazywane są w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Później często proszą rodziców o kupienie zabawki, którą widziały w reklamie. Niestety zazwyczaj reklamowane na kanałach z bajkami zabawki są licencjonowane. Oznacza to, że są oryginalne i lepszej jakości, ale również, że będą o wiele droższe od innych, niesygnowanych marką zabawek.

Jeśli dziecko od kilku miesięcy ogląda daną bajkę i mamy pewność, że nie znudzi mu się ona po tygodniu, możemy zainwestować w produkt na licencji. Tańsze lalki czy zestawy nie będą tak dobrze odwzorowywać bohaterów z bajek. Można to porównać do oryginałów i podróbek torebek. Zawsze znajdzie się pomiędzy nimi jakaś różnica, nie tylko cenowa.

Droższe zabawki będą idealne jako prezent na większe okazje takie jak urodziny. Dziecko będzie czuło, że dostało coś wyjątkowego, o co należy dbać.

Tańsze zabawki, ta sama wartość

Są przedmioty, które niezależnie od ceny będą tak samo wartościowe. Ma to miejsce w przypadku przedmiotów urozmaicających kreatywne zabawy. Farby czy plastelina zużyją się tak samo, niezależnie czy będą kosztować 10, czy 100 zł. Małe dziecko nie odczuje różnicy w jakości farb, tak jak profesjonalista.

Również gry karciane czy nawet gry edukacyjne mają swoje równie wartościowe, ale tańsze odpowiedniki. Różnią się one np. tylko intensywnością kolorów. Możemy wybrać tańsze karty, które i tak się zniszczą, zwłaszcza jeżeli są to zabawki, które zabieramy na urlop. W podróży łatwiej o zniszczenie czy zgubienie przedmiotu.

Jednak w przypadku zabawek interaktywnych lepiej wybrać droższy odpowiednik. Mamy wtedy gwarancję, że elementy dźwiękowe czy światełka nie przestaną działać. Im więcej zabawka ma funkcji, tym niestety łatwiej o jej zepsucie. Działa tu taka sama zasada jak w przypadku telefonów. Smartphone psuje się o wiele łatwiej niż stare modele z klawiaturą.

drogie-zabawki