Missing Consumer Key - Check Settings

Prezent dla dziecka

Wybranie prezentu dla dziecka to nie lada wyczyn, ponieważ maluchy często mają wymagania większe niż dorośli. Dobrze wybrany prezent może wpłynąć pozytywnie na dziecko, które poczuje, że ktoś się interesuje jego osobą. Jeśli natomiast prezent będzie wybrany przypadkowo, maluch może poczuć się przez nas ignorowany.

 

Prezent dla dziecka – jak wybrać odpowiedni?

Pamiątkowe prezenty sprawdzą się raczej w przypadku bardzo małych dzieci lub z okazji ważnych uroczystości, takich jak Komunia Święta czy chrzest. Pamiątki są prezentem raczej dla rodziców lub dorosłego, którym dziecko kiedyś się stanie. Są bardzo wartościowe, ale zazwyczaj cieszą dopiero po latach.

Gdy obdarowujemy chłopca zdecydujmy się na pamiątki imitujące kształtem np. auta, na zegarek albo łańcuszek na szyję. W przypadku dziewczynek możemy wybrać szkatułki na drobiazgi, pozytywki grające ich ulubione melodie czy ozdobne grzebyki lub biżuterię. Pamiątkami uniwersalnymi, które będą odpowiednie niezależnie od płci są książki.

Jednak w przypadku, gdy prezent dajemy z okazji dnia dziecka, urodzin czy zwykłej wizyty lepiej zdecydować się na zabawkę lub gadżet.

Zabawki z filmów i bajek

Problem pojawia się, gdy odwiedzamy daleką rodzinę czy dawno niewidzianych znajomych i nie znamy dziecka zbyt dobrze. Warto wtedy spytać rodziców albo kogoś z rodziny dziecka jakie bajki lubi najbardziej. To pozwoli nam wybrać zabawkę, która spodoba się dziecku, a jednocześnie może pozostać niespodzianką.

Zabawki, książeczki czy gadżety przedstawiające bohaterów popularnych bajek są szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Maluchy uwielbiają oglądać swoich ulubionych bohaterów, naśladować ich albo po prostu mieć podobizny ulubieńców. Dzieci będą zachwycone mogąc mieć swoich ulubieńców zawsze przy sobie. Dodatkowo bohaterzy z bajek mają też swoje pojazdy, stroje, mieszkania i cały szereg powiązanych przedmiotów. Dzięki temu możemy pomóc dziecku kompletować serie zabawek z bajek.

Prezent dla dziecka, a rozwijanie hobby

Zabawki hobbystyczne to dobry wybór, gdy znamy dziecko trochę lepiej i wiemy co go interesuje. Rodzice dziecka także będą zadowoleni z takiego prezentu dla ich pociechy. Wspieranie hobby dziecka ma dobry wpływ na jego rozwój.

Miłośnikowi sportu podarujmy rower, rolki, piłkę dobrej marki, kosz, który można zamocować na ścianie albo zestaw do tenisa. Mały artysta będzie zachwycony kompletem akcesoriów do rysowania, modelami do pozowania, sztalugą czy podręcznikiem do nauki rysowania. Dziecku z pasją do nauki możemy podarować zestawy małego chemika, książki naukowe dla dzieci, a nawet mały teleskop. Małej księżniczce możemy kupić kosmetyki dla dzieci, ubrania inspirowane postaciami z bajek lub kolorowe dodatki do włosów.

W sklepie warto również zapytać sprzedawcę, co może nam polecić w danej tematyce. Dzięki temu będziemy mieli wglądw cały asortyment sklepu. Przekrój zabawek hobbystycznych jest bardzo szeroki i wszystko zależy od budżetu jaki chcemy przeznaczyć na prezent. Na szczęście w sklepie znajdziemy dobre produkty zarówno za kilkanaście, kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych.

prezenty dla dzieci