Missing Consumer Key - Check Settings

Inwałd Park

Inwałd Park

Inwałd Park jest kompleksem 5 Parków Rozrywki o różnej tematyce znajdującym się we wsi Inwałd w województwie małopolskim. Kupując jeden bilet można wejść na teren każdego Parku i korzystać ze wszystkich atrakcji. Cały kompleks składa się z Parku Miniatur z Lunaparkiem, Dinolandii, Baśniowej Warowni, Ogrodu Jana Pawła II oraz Mini Zoo.

Dinolandia

Ten Park to Kraina Dinozaurów, w której znajduje się ponad 50 figur różnej wielkości prehistorycznych gadów. Największy z nich mierzy ok 22 metry wielkości. Uzupełnieniem całej kolekcji są także szkielety, kości, zęby, pazury oraz skamieliny. Na terenie Dinolandii znajdują się stanowiska paleontologiczne, aby dzieci mogły pobawić się w prawdziwych odkrywców. Niezwykle ciekawą atrakcją jest podziemna Jaskinia Tajemnic czyli labirynt podziemnych korytarzy. Prowadzi do niej aż kilka niezależnych wejść. Dodatkowo w Parku można przejść się po moście wiszącym nad rzeką, zaliczyć Dinobazy spacerując na wysokościach, sprawdzić się na sztucznej ścianie wspinaczkowej, a także postrzelać z łuku. Inwałd ParkNa młodsze dzieci czeka dmuchana zjeżdżalnia, małpi gaj z torami przeszkód oraz armatki pneumatyczne.  Maluchy mogą także przejechać się kolejką Pirat, popływać łódeczkami lub pojeździć gokartami. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do gry w Minigolfa. To świetna zabawa dla dzieci nawet od 3 roku życia. Na miłośników gier zręcznościowych czeka salon gier ze zbijakami i bokserami. Jeśli ktoś chce zjeść rodzinny obiad może odwiedzić Dinorestaurację, a gdy ma się ochotę na kiełbaskę z grilla można skorzystać z Grill Baru.

Park Miniatur

Inwałd Park to także świat w miniaturze. Inwałd ParkNa terenie Parku Miniatur można podziwiać aż 65 znanych budowli z różnych stron świata, także z Polski. Niezwykłe wrażenie robi Wieża Eiffla, Big Ben, Mur Chiński, Bazylika św. Piotra, czy kompleks watykański. W polskiej strefie można zobaczyć np. Tatry z Giewontem w miniaturze, Katedrę na Wawelu, przeróżne zamki, zabytki lub Stadion Narodowy w Warszawie. Spacer po Parku Miniatur to doskonała lekcja zapoznawcza z dziedzictwem naszego kraju. W tej strefie znajduje się również duży Lunapark rodzinny. Do najciekawszych atrakcji można zaliczyć Koło Młyńskie, Łódź Piracką, Kolejkę Egipt Spinning Coaster, Karuzelę Beczułki, Kolejkę Farma, a także duży plac zabaw. Znajduje się tu również kino 5D oraz Plac Strachu dla nieco starszych dzieci.

Baśniowa Warownia

W tej strefie można przenieść się do czasów średniowiecznych. Znajduje się tu spory Zamek z Salą Tortur, Zbrojownią oraz baśniowa Osada z Chatką Tkacza, Kowala, Garncarza i Powroźnika. Inwałd ParkNa dzieci czekają weekendowe pokazy animacyjne z udziałem Rycerza Paszko, Czarownicy Ariany oraz Smoka Szafira. Dodatkową atrakcją jest lepienie naczyń glinianych z garncarzem oraz wykuwanie serduszek i haczyków z kowalem. W podziemiach Zamku można zagrać w laserowy paintball ze smokami i rycerzami. Na terenie Warowni znajduje się też strefa relaksu oraz wystawa klocków Red Brixx zawierająca niemal 500 zestawów. Inwałd Park zaprasza również do Parku Ruchomych Smoków położonego u podnóża Zamku. Oprócz interaktywnego smoka znajduje się tu plac zabaw dla dzieci.

Ogród Jana Pawła II

Aby zobaczyć ogromny obraz papieża Polaka namalowany z tysięcy kwiatów, krzewów i drzew należy odwiedzić Ogród Jana Pawła II. Można podziwiać go z 22-metrowej Wieży widokowej. Ogród pełni głównie funkcję edukacyjną. Wystawa fotograficzna oddaje świadectwo Jego świętości, a przedstawione na tablicach fragmenty książki ” Kwiatki Jana Pawła II” przedstawiają zabawne bądź wzruszające chwile z Jego życia.

Mini Zoo Kucyk

Inwałd ParkNa zakończenie wycieczki po Parkach w Inwałdzie trzeba koniecznie odwiedzić Mini Zoo. Można spotkać tu m.in. żurawie, pawie, kaczki, kury, papugi, lemury, owce, osły, kozy, świnki, daniele, konie, alpaki, lamy, lisy, żółwie, czy kangury. Dzieci mogą nakarmić zwierzęta. Istnieje możliwość zakupu karmy w kasie. Na terenie Zoo znajduje się Park Zabaw z małpim gajem, dmuchaną zjeżdżalnią, huśtawkami, trampolinami, piaskownicą, domkiem zabaw i torami przeszkód. Tuż obok stoi Letnia Altana, w której można zorganizować dziecku np. przyjęcie urodzinowe. Nieopodal znajduje się pole namiotowo-campingowe, Inwałd Parkboisko do gry w piłkę nożną, plażową i badmintona. W Mini Zoo jest także kryta ujeżdżalnia do przejażdżek konnych. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mają możliwość skorzystania z przejażdżki na kucyku. Organizowane są tu także warsztaty z rękodzieła, imprezy integracyjne i inne imprezy okolicznościowe. Na terenie Zoo można zakupić obiad, przekąski z grilla, naleśniki, gofry bądź lody, kawę i ciasto. Aby tu dojechać można wsiąść w kursującą kolejkę. To dodatkowa atrakcja, dzięki której na trasie można podziwiać malowniczy krajobraz Beskidu Małego. Przystanek początkowy znajduje się przy Baśniowej Warowni. Kolejka kursuje przeważnie o pełnych godzinach.

Źródło

Leave a comment