Missing Consumer Key - Check Settings

Julinek Park

Julinek

Park Julinek to podwarszawski park rozrywki dla dzieci zajmujący ok. 30 ha. Znajdziemy tu największy na Mazowszu park linowy, strefę dmuchańców, wesołe miasteczko, mini golfa, ściankę wspinaczkową, plac zabaw, nowoczesny park wodny oraz strefę wypoczynku dla każdego. Ponieważ usytuowany jest w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, stanowi doskonały punkt wyjściowy dla pieszych lub rowerowych wycieczek.

Sztuka cyrkowa

JulinekJulinek jako jedyny park rozrywki w Polsce jest pełny odniesień do świata cyrku. To tu powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, która od początku istnienia wykształciła mnóstwo artystów. Niegdyś istniała tu cała Baza Cyrkowa, dziś pozostała Szkoła. Możemy obejrzeć tu jedyną w Polsce Wystawę Sztuki Cyrkowej stanowiącej duszę tego miejsca. Znajduje się w budynku Małej Areny. To największy w Polsce zbiór cyrkowych eksponatów takich jak plakaty, zdjęcia, publikacje, stroje oraz rekwizyty. Warto wiedzieć, że jest to jeden ze zbiorów najbardziej znaczących na świecie i dziedzictwo, które niegdyś przyniosło Polsce sławę w wielu krajach.

Park Linowy

JulinekPark Linowy Julinek jest największy na Mazowszu. Znajdziemy w nim aż 9 tras i mnóstwo cyrkowych przeszkód. Wszystkie mostki, podesty, belki i drabinki umieszczone są na linach i tworzą sieć różnych tras. Znajdziemy tu systemy asekuracji ciągłej, dlatego też dzieci czują się całkowicie bezpieczne. Najprostsze przejścia to Mały Magik, Wesoły Klaun i Sprytny Żongler. Dostosowane są dla dzieci powyżej 4 lat. Dla 8-latków mamy Młodego Akrobatę, Gimnastyka, Zwinnego Linoskoczka itp. Są tu także trasy dla młodzieży i dorosłych.

Park Wodny

JulinekTa strefa to 5 zjeżdżalni, baseny, a także spray park tzn. coś dla młodszych dzieci z interaktywnymi zabawkami, czy wodnymi armatkami. Jest też strefa relaksu z leżakami w otoczeniu natury. Do Parku Wodnego obowiązują limity wejść.

Wesołe Miasteczko

Julinek to także Lunapark z mnóstwem atrakcji. Znajdziemy w nim karuzele dla dzieci, Autodrom, kolejkę górską Dragon, Słonie Dumbo, Water Action, Zero Gravity, Super Jumper, Drift Race, Air Show i wiele innych. Dzieci mogą tu wyszaleć się na całego.

Kraina Dmuchańców

JulinekTo idealna przestrzeń do szalonej zabawy i potrenowania skoków. Obejmuje aż kilkanaście dużych obiektów. Znajdziemy w niej m.in. Eurobungee, zjeżdżalnię Statek Piracki i Kolorowe Klocki, Potworny Tor Przeszkód, Eliminator, Wesoły Tor Przeszkód, Zamek Piracki, Football Darts, Diabelski Młyn, czy Zjeżdżalnię Gigant.

Ścianka wspinaczkowa

Na miłośników wspinaczek czekają kolorowe ścianki wspinaczkowe. W tej strefie znajduje się 7 paneli tematycznych dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania. Ścieżki wspinaczkowe sięgają do 7,5 metrów wysokości, a wspinać się mogą maluchy już od 4 roku życia.

Plac Zabaw

JulinekW Parku Julinek znajdziemy też drewniany Plac Zabaw z piaskownicą, huśtawkami, zjeżdżalniami, domkiem do zabawy, 20-metrowym zjazdem, olbrzymią poduchą do skakania, czy zabawkami sensorycznymi. To przestrzeń do wspólnej, kreatywnej zabawy.

Strefa Animacji

Tutaj dzieci przeniosą się w świat fantazji pod okiem kreatywnych Animatorów. Organizują oni cyrkowe tory przeszkód, zabawy z ogromną chustą animacyjną, olbrzymie bański mydlane, przeróżne wyścigi, czy mini disco. Pomysłów na zabawę nie brakuje, a dzieci mogą wspólnie z rodzicami poszaleć.

Przedstawienia cyrkowe i teatralne

Na terenie Julinka znajduje się także Duża Arena, w której odbywają się koncerty, pokazy cyrkowe, warsztaty z artystami oraz wystawy. Dzieci poznają odrobinę magii i show, przenosząc się do niezwykłego świata sztuki cyrkowej.

Pozostałe atrakcje Julinka

JulinekCiekawą propozycją spędzenia wolnego czasu w Julinku jest minigolf. Pole do gry zajmuje obszar 1000 m2. Składa się z 18 torów o różnych poziomach trudności.  Na dzieci czeka także strefa automatów do gier, tor tubingowy oraz Klockarnia. W przerwie można skorzystać ze strefy relaksu, odpocząć na leżaku, hamaku bądź kocu w cieniu drzew. Znajdziemy tu punkty gastronomiczne z pizzą, daniami z grilla, czy lodami. Znajdzie się także coś z kuchni polskiej na słono i słodko, chrupiące przekąski i pyszne napoje. Dla fanów aktywnego wypoczynku Julinek otworzył wypożyczalnię sprzętu sportowego, która oferuje np. rowery, przyczepki rowerowe, kije do nordic walking, narty biegowe i buty narciarskie. Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego znajduje się wiele pieszych szlaków turystycznych oraz szlaków rowerowych.

Źródło

Leave a comment