Missing Consumer Key - Check Settings

JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów

Teren JuraParku w Krasiejowie jest jednym z największych ośrodków badań paleontologicznych na całym świecie. Poza autentycznymi wykopaliskami jest tu mnóstwo atrakcji dla każdego: Park Dinozaurów, Park Ewolucji, Tunel Czasu, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium oraz Pawilon Paleontologiczny. Znajdziemy tu ok. 70 gatunków i 200 realistycznie wyglądających modeli. Za wybitną jakość oraz nowatorskie podejście do tematu turystyki JuraPark Krasiejów otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Park Dinozaurów

JuraPark KrasiejówJuraPark Krasiejów jest to wyjątkowe muzeum skamieniałości, ponieważ pozostały one na miejscu swojego odkrycia. Podążając ścieżką edukacyjną liczącą ok 1500 metrów przemierzamy teren wyrobiska. Wokół znajdują się rekonstrukcje wielkich gadów i płazów z ery mezozoicznej. Wszystkie wykonane są z dbałością o najmniejszy szczegół w konsultacji ze światowej klasy znawcami. Aby zaspokoić ciekawość odnośnie informacji na ich temat warto zatrzymać się przy  tablicach informacyjnych.

Pawilon Paleontologiczny

JuraPark KrasiejówJest to duży pawilon na terenie JuraParku, który chroni skamieniałości dinozaurów, innych gadów i płazów z okresu triasu, a ekspozycja nosi nazwę „Świat Opolskiego Dinozaura”. Od lipca do września można tu przyjrzeć się na żywo pracy paleontologów. To dodatkowo czyni JuraPark Krasiejów niezwykle interesującym miejscem i stanowi prawdziwy dowód na istnienie tych stworzeń. Dla dzieci w wieku szkolnym to bezcenna lekcja z dziejów Ziemi.

Prehistoryczne Oceanarium

Aby przenieść się w podwodny świat gadów takich jak np. 20-metrowy Megalodon lub Plezjozaur trzeba odwiedzić Prehistoryczne Oceanarium w Krasiejowie. Każde ze stworzeń przedstawione jest w skali 1:1, a dzięki technologii 5D ich obraz robi niesamowite wrażenie.

Tunel Czasu

JuraPark KrasiejówPrzemierzając 300-metrowy multimedialny tunel ciuchcią zwaną kapsułą czasu człowiek odkrywa Wszechświat na nowo. Zaczynając od Wielkiego Wybuchu, narodzin życia na Ziemi, po największe kataklizmy. Wszystko za sprawą najnowocześniejszej technologii i odpowiedniej scenerii.

Park Ewolucji

Po zakończonym zwiedzaniu ery mezozoiku trzeba odwiedzić Park Ewolucji, który mieści się w bardzo nowoczesnym muzeum. Jednym z etapów zwiedzania jest lot w Kosmos i podróż wehikułem czasu wiele milionów lat wstecz. JuraPark KrasiejówWszystko za sprawą nowoczesnych technologii multimedialnych. Podczas takiej podróży przemierza się okna ewolucji człowieka. W Parku Ewolucji znajdują się także różne ciekawe ekspozycje np. poświęcona narzędziom ludzkim. Znajdziemy tu narzędzia prymitywne, krzemienne, czy te współczesne takie jak smartfon. Na innej ekspozycji znajduje się najstarsza ludzka mumia, a Wystawa Świadectwa Ewolucji jest galerią przodków człowieka np. małp.

Park Rozrywki

JuraPark KrasiejówJuraPark Krasiejów to także spora dawka rozrywki dla każdego. Znajduje się tu Mini Coaster dla dzieci od 5 roku życia. Sporo wrażeń dostarczą z pewnością karuzele łańcuchowe, Statek Piracki, Eurobungee dla dzieci od 7 roku życia, ale także Małpi gaj, dmuchańce, trampoliny, kolejka szynowa, czy samolociki. Wiele atrakcji dostosowanych jest dla dzieci już od 3 roku życia. Na szczególną uwagę zasługuje Małpi gaj, utrzymany w trochę prehistorycznym stylu. To labirynt, w którym kryją się liczne przejścia, zakamarki i tajemnice.

Plac zabaw

W JuraParku Krasiejów znajduje się także plac zabaw z motywem dinozaurów, a w nim sporo atrakcji m.in. huśtawka ptasie gniazdo, 12-metrowa wieża ze zjeżdżalnią, sieć wspinaczkowa, karuzela itp. Tutaj każdy maluch wyszaleje się do woli.

Jurajska Plaża

JuraPark KrasiejówJeśli któryś z gości zechce zażyć kąpieli można udać się na Jurajską Plażę, ponieważ dostępna jest dla każdego. Jest to idealne miejsce na wypoczynek w letni dzień.

Pozostała oferta

JuraPark w Krasiejowie jest organizatorem wielu imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. urodzin, chrzcin, komunii, wieczorów kawalerskich i panieńskich, wesel, pikników firmowych i innych imprez okolicznościowych. Park posiada pełne zaplecze noclegowe oraz punkty gastronomiczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło

 

3 komentarze

  1. Bardzo fajne miejsce dla rodzin z dziećmi. Oprócz dinozaurów karuzele, ogromny plac zabaw na piasku, plaża, oceanarium z rekinem, smaczne jedzenie, a Park Nauki i Ewolucji Człowieka bardzo ciekawy. Jest też bardzo duży parking. Spędziliśmy tu caly dzień.
    Reply 12 września 2023 at 18:14
  2. Wizyta w JuraParku była miłym zaskoczeniem. Spędziliśmy w nim wraz z synem cały dzień zaliczając wszystkie atrakcje łącznie z nowoczesnym Parkiem Ewolucji. Pomimo weekendu Park nie był zatłoczony. Przyjemnie się spacerowało i zwiedzało poszczególne strefy. Po wyjściu syn pytał kiedy znów tu przyjedziemy. Trzeba przyznać, że plac zabaw dla dzieci i strefa rozrywki z małpim gajem i trampolinami są naprawdę super. Zabawie nie było końca. Na pewno jeszcze wrócimy i będziemy polecać to miejsce znajomym.
    Reply 17 września 2023 at 16:21
  3. Dinozaury jak żywe ! Fajne miejsce na rodzinny jednodniowy wypad. Świetne muzeum ewolucji.
    Reply 23 września 2023 at 18:58

Leave a comment