Missing Consumer Key - Check Settings

Kąpielisko Leśne w Zabrzu

kąpielisko leśne w Zabrzu

Kąpielisko Leśne w Zabrzu to obiekt rekreacji o powierzchni ok. 22 ha zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Położony jest w malowniczej, leśnej okolicy Zabrze – Maciejów. Obiekt czynny jest przez cały rok, a w okresie wakacji dodatkowo funkcjonują tu dwa baseny.

Atrakcje

Kąpielisko Leśne w Zabrzu istnieje od 1933 roku. Na jego terenie w okresie letnim funkcjonują dwa dość duże baseny różnej głębokości. Jeden z nich przystosowany jest dla dzieci. Przy większym basenie można korzystać z dużej zjeżdżalni. Cały obiekt stanowi przyjemne miejsce na wypoczynek dla rodzin. Teren otaczają alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Tuż obok znajduje się Ośrodek Jeździecki, dlatego miejsce to cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Zabrza i okolic. Jeśli ktoś nie chce się kąpać może skorzystać z wielu innych atrakcji. Kąpielisko Leśne posiada rekreacyjne boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, a także boisko do mini-golfa. Najmłodsi mogą skorzystać z placów zabaw, trampolin i kolorowych dmuchańców. Dodatkowo można poszaleć w wodnej kuli. Dorośli mogą w tym czasie poleniuchować na leżaku na otwartej plaży. Dla spragnionych i głodnych czekają napoje, lody i przekąski. W pakiecie gastronomicznym znajdziemy m.in. frytki, hot-dogi, zapiekanki. W weekendy funkcjonuje również stanowisko grillowe oferujące m.in. kiełbaski i krupnioki.

Imprezy

Kąpielisko Leśnie w Zabrzu stwarza odpowiednie warunki do organizowania różnych eventów. Odbyło się tu wiele ciekawych imprez np. Wieczór Kubański z salsą, Holi Festival Poland czyli festiwal kolorów, Hubertus czyli coroczne  zakończenie okresu jeździeckiego z rodzinnym piknikiem, Park Miliona Świateł w okresie zimowym i wiele innych. Restauracja mieszcząca się na terenie Kąpieliska Leśnego organizuje również imprezy okolicznościowe i prowadzi catering z dowozem do domu.

kąpielisko leśne w Zabrzu

źrodło

Leave a comment