Missing Consumer Key - Check Settings

Kids’ Kitchen Akademia Gotowania dla Dzieci

Kids Kitchen

Kids’ Kitchen to dziecięca Akademia Gotowania w Katowicach z siedzibą przy ulicy Żwirki i Wigury 19. Jeśli ktoś chciałby zarazić swoje dziecko pasją do gotowania lub pomóc mu rozwinąć kulinarne skrzydła, to warto, żeby skorzystał z oferty Kids’ Kitchen. Akademia organizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, półkolonie oraz urodziny.

Zajęcia w Akademii Gotowania Kids’ Kitchen to nauka, dobra zabawa i śmiech, podróż po przeróżnych regionach świata, ale przede wszystkim smaczne i zdrowe doświadczenia. Gotowanie to przecież połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzieci doświadczają przeróżnych sensorycznych wrażeń, relaksują się, zapominają o złych emocjach, a co najważniejsze uczą się samodzielności w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. A jeśli widzą efekty swojej pracy, to oczywiście odczuwają ogromną satysfakcję. Warto też pamiętać, że nic tak nie łączy jak wspólne pichcenie.

Warsztaty

Kids’ KitchenWarsztaty kulinarne w Kids’ Kitchen prowadzone są przez nauczycieli i instruktorów z różnych stron świata. Dla najmłodszych w przedziałach wiekowych 4-6 lat oraz 7-12 lat przygotowano wiele ciekawych propozycji. Wśród nich znajdziemy np. warsztaty „Tradycja jest cool…”, na których dzieci przygotowują potrawy tradycyjnej kuchni polskiej. „Zrób mamie śniadanie” to zajęcia dla przedszkolaków, na których dzieci wypiekają chrupiące bułeczki, drożdżówki  oraz przygotowują różne pasty kanapkowe. W końcu porządne śniadanie to podstawa. Warsztaty „Ale Ameryka” to z kolei kulinarna podróż do Stanów Zjednoczonych. Dzieci przygotowują jedzenie typu Fast food, ale w wersji domowej np. nuggetsy, domowe frytki, siekane wołowe burgery, sosy, czy słodkie pankejki. Raz spotkamy się z propozycją zajęć kuchni amerykańskiej, innym razem będzie to np. kuchnia hiszpańska bądź włoska. Kids’ Kitchen prowadzi także zajęcia dla grup zorganizowanych takich jak przedszkola i szkoły. Wtedy temat zajęć dla dzieci uzgadniany jest indywidualnie.

Urodziny

Kids KitchenJeśli mamy ochotę zorganizować dziecku pyszne urodziny można zrobić to z pomocą Kids’ Kitchen. W pakiecie znajdziemy 2-godzinne warsztaty kulinarne, wszystkie niezbędne akcesoria, napoje, słone i słodkie przekąski, samodzielnie przygotowany poczęstunek m.in. wytrawne tarty i ciasta. Menu urodzinowe uzgadniane jest indywidualnie. „Urodziny po polsku” to przygotowanie pierogów i szarlotki, a „Urodziny po meksykańsku” to z kolei tortille i słodkości Ameryki Łacińskiej. Można zorganizować też np. urodziny w stylu włoskim, amerykańskim lub sushi. Całemu przyjęciu może przewodniczyć animator.

Półkolonie

W okresie ferii oraz wakacji Akademia Gotowania prowadzi tygodniowe półkolonie połączone z nauką gotowania. Wszystkiemu towarzyszą gry, zabawy, tańce, spacery, dodatkowe zajęcia plastyczne, czy techniczne, pikniki i wycieczki. Takie półkolonie to świetny pomysł na nudę, okazja, aby zawrzeć nowe znajomości, zdobyć nieco doświadczenia kulinarnego i zadowolić kubeczki smakowe.

Źródło

 

Leave a comment