Missing Consumer Key - Check Settings

Kraina Świętego Mikołaja Kołacinek

Kraina Świętego Mikołaja

Spotkanie ze Świętym Mikołajem to dla każdego malucha niezwykłe przeżycie. Kraina Świętego Mikołaja zapewnia dzieciom atrakcje w świątecznym klimacie zwieńczone spotkaniem z Mikołajem. Znajdziemy ją na terenie Dinoparku w Kołacinku w województwie łódzkim. W sezonie zimowym staje się on bajkowym domem Świętego Mikołaja i jego pomocników.

Atrakcje

Kraina Świętego MikołajaKraina Świętego Mikołaja w Kołacinku czynna jest od końca listopada do 21 grudnia. To Park Rozrywki w świątecznym wydaniu dostępny dla klientów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Atrakcje w cenie biletu obejmują spacer z przewodnikiem Bajkową Ścieżką, która przenosi nas w świat baśni. Spotkamy tu postacie z książek, filmów i bajek np. Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę i Krasnoludki, Królową Śniegu, a nawet Babę Jagę. Można też spotkać na swej drodze Dziada Mroza oraz jego wnuczkę Śnieguroczkę. Na szczególną uwagę zasługuje także interaktywna makieta  Alpejskie Miasteczka. Możemy zobaczyć zimowe górskie miasteczka w miniaturze, między którymi krąży kolejka. Kraina Świętego MikołajaKolejną atrakcją jest Poczta Świętego Mikołaja. W każdej chwili do ogromnej skrzynki pocztowej dzieci mogą wrzucić swój świąteczny list. Z tematyką świąteczną wiąże się także wystawa Świat Lodu, która poświęcona jest ssakom z „Epoki Lodowcowej”. Na końcu ścieżki czeka w swym domu Święty Mikołaj, aby miło przyjąć gości, wręczyć prezenty i wnieść w dziecięce serca mnóstwo radości. Dzieci mogą zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie. W Krainie Świętego Mikołaja znajdziemy również Plac Zabaw kryjący się w hali namiotowej. Z atrakcji można korzystać przez cały dzień. Na terenie Parku znajdziemy również Szopkę Bożonarodzeniową, KinoPod Dzwoneczkami” oraz nieodłączny element świątecznych przygotowań, czyli Bożonarodzeniowy Kiermasz.

Pakiet dodatkowych atrakcji

Kraina Świętego MikołajaJedną z dodatkowo płatnych atrakcji dla dzieci jest Młyn do mielenia złych postępków. Dzieci mają okazję spisać na kartce wszystkie złe uczynki, a następnie włożyć ją do urządzenia. Kartka zostaje zmielona, a dziecko otrzymuje w zamian „Magiczny Akt Zapomnienia”. Kolejną atrakcją jest Mennica Świętego Mikołaja. Goście mają okazję zobaczyć w jaki sposób wybijano monety dawno temu. Na pamiątkę każdy może zatrzymać sobie taką monetę. Na zwiedzających czeka jeszcze zabawa w postaci losowania upominku niespodzianki z worka pełnego prezentów, których nigdy nie brakuje. Dodatkowo rodzice mogą przynieść własny prezent dla dziecka i zostawić go w kasie. Święty Mikołaj wręczy go dziecku w odpowiednim czasie.

Grupy zorganizowane mogą dodatkowo wziąć udział w specjalnych Warsztatach Świętego Mikołaja. Na zajęciach plastyczno-manualnych wykonują różne ozdoby świąteczne, a prace zabierają do domu na pamiątkę.

Coś na ząb lub pamiątka

W pobliżu Placu Zabaw znajduje się strefa gastronomiczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie: gorącą kawę, herbatę, pełny obiad, hamburgery, hot-dogi, gofry, lody, a także inne słodkości. W sklepiku z pamiątkami znajdziemy duży wybór pamiątek.

Źródło

 

 

Leave a comment