Missing Consumer Key - Check Settings

Książki dla dzieci, które zachwycą również dorosłych

książki dla dzieci i dorosłych

Czytanie dzieciom nie musi wzbudzać niechęci u dorosłych. Jeśli chcesz spędzać ze swoją pociechą czas na literaturze, ale drażnią Cię dziecięce morały lub język, zerknij do tych książek.

„Mikołajek” Goscinny-Sempé

Tytułowy bohater chodzi do szkoły, ma mnóstwo energii i kumpli. Lubią rozrabiać, ale to łobuziaki, na których raczej patrzymy z sympatią. Z perspektywy osoby dorosłej niektórych bawi jeszcze bardziej, niż gdy czytali go za młodu. Obecnie jest lekturą szkolną, ale z chęcią sięgają po niego rodzice i czytają dzieciom na głos. Jest niewątpliwie ponadczasowy i to jego humor sprawia, że książka jest dla dzieci i dorosłych.

 

Seria „Ale historia” Grażyna Bąkiewicz – książki dla dzieci i dorosłych

W serii tej mamy kilka odsłon. Zaczynamy od Mieszka, przez Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, pojawia się Piłsudski, aż po Wojnę i PRL. Dlaczego książka jest dla dzieci i dorosłych? Ponieważ wszyscy musimy znać historię, a niestety większość z nas wyszła ze szkoły z nikłą o niej wiedzą, dlatego seria ta da nam również wiele cennych informacji w bardzo przystępnej formie.

 

„Opowiadania dla przedszkolaka” Renata Piątkowska

Bardzo przyjemna książka dla dzieci i dorosłych. Przygody małego Tomka, który chodzi do przedszkola i ma mnóstwo problemów  przedszkolaka, zachwycą i rozbawią nawet melancholików.  Nie ma tu filozoficznych rozmyślań, ale po ciężkim dniu będzie to z pewnością dobry wybór. Jest dostępna również w audiobooku (np. na storytel) czytana przez Artura Barcisia, który robi to fenomenalnie. Może więc jej słuchać cała rodzina jadąc samochodem. Opowiadania są krótkie, co niekiedy bywa plusem.

 

One Comment

  1. Sonia
    Czytaliśmy Mikołajka, śmialiśmy się do łez XD
    Reply 27 stycznia 2023 at 21:19

Leave a comment