Missing Consumer Key - Check Settings

Książki dla dzieci, które zachwycą również dorosłych

książki dla dzieci i dorosłych

Czytanie dzieciom nie musi wzbudzać niechęci u dorosłych. Jeśli chcesz spędzać ze swoją pociechą czas na literaturze, ale drażnią Cię dziecięce morały lub język, zerknij do tych książek.

„Mikołajek” Goscinny-Sempé

Tytułowy bohater chodzi do szkoły, ma mnóstwo energii i kumpli. Lubią rozrabiać, ale to łobuziaki, na których raczej patrzymy z sympatią. Z perspektywy osoby dorosłej niektórych bawi jeszcze bardziej, niż gdy czytali go za młodu. Obecnie jest lekturą szkolną, ale z chęcią sięgają po niego rodzice i czytają dzieciom na głos. Jest niewątpliwie ponadczasowy i to jego humor sprawia, że książka jest dla dzieci i dorosłych.

 

Seria „Ale historia” Grażyna Bąkiewicz – książki dla dzieci i dorosłych

W serii tej mamy kilka odsłon. Zaczynamy od Mieszka, przez Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, pojawia się Piłsudski, aż po Wojnę i PRL. Dlaczego książka jest dla dzieci i dorosłych? Ponieważ wszyscy musimy znać historię, a niestety większość z nas wyszła ze szkoły z nikłą o niej wiedzą, dlatego seria ta da nam również wiele cennych informacji w bardzo przystępnej formie.

 

„Opowiadania dla przedszkolaka” Renata Piątkowska

Bardzo przyjemna książka dla dzieci i dorosłych. Przygody małego Tomka, który chodzi do przedszkola i ma mnóstwo problemów  przedszkolaka, zachwycą i rozbawią nawet melancholików.  Nie ma tu filozoficznych rozmyślań, ale po ciężkim dniu będzie to z pewnością dobry wybór. Jest dostępna również w audiobooku (np. na storytel) czytana przez Artura Barcisia, który robi to fenomenalnie. Może więc jej słuchać cała rodzina jadąc samochodem. Opowiadania są krótkie, co niekiedy bywa plusem.

 

2 komentarze

  1. Sonia
    Czytaliśmy Mikołajka, śmialiśmy się do łez XD
    Reply 27 stycznia 2023 at 21:19
  2. Franka
    Nie znam tylko serii ale historia. Brzmi ciekawie…
    Reply 31 stycznia 2023 at 21:35

Leave a comment