Missing Consumer Key - Check Settings

Laboratorium Młodego Badacza

Laboratorium Młodego Badacza

Laboratorium Młodego Badacza to zorganizowane pokazy i zajęcia naukowe dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Łączą one naukę i eksperymenty z zabawą, a odbywają się w Poznaniu i okolicach na terenie szkół, przedszkoli, domów kultury, czy sal zabaw. Imprezy urodzinowe z eksperymentami odbywają się także na terenie Szkoły Mastermind przy ulicy Szamotulskiej 40 w Poznaniu. To dzięki nim dzieci rozwijają ciekawość świata, poznają nauki ścisłe i mają okazję samodzielnie poeksperymentować.

Oferta dla szkół i przedszkoli

Warsztaty naukowe dla dzieci to ciekawa propozycja na dodatkowe zajęcia szkolne, pozaszkolne lub temat przewodni urodzin. Dzięki nim dzieci poznają świat, odkrywają wiele zagadnień z dziedziny biologii, chemii, czy fizyki. Każde spotkanie jest inne, niepowtarzalne, a omawiane są przeróżne tematy. Ponieważ Laboratorium Młodego Badacza jest mobilne, warsztaty przyjeżdżają do dzieci np. do szkół i przedszkoli. Zainteresowani mogą skorzystać z zajęć jednorazowych, bądź cyklicznych, które dostosowywane są do wieku dzieci. Na koniec całego cyklu uczestnicy otrzymują dyplom, upominek, bądź dziennik badacza. Laboratorium Młodego BadaczaPrzykładem są zajęcia o Energii. Dzieci dowiadują się czym tak naprawdę jest energia, jak ją uzyskać, a także jak powstaje prąd z ogórków. Innym ciekawym przykładem są warsztaty Czy jadłeś dzisiaj geny? Czym są geny, DNA, czy znajdziemy je w owocach? Czy da się wyizolować DNA z własnej śliny? Oczywiście wszystkie odpowiedzi na pytania uzyskamy na takich zajęciach. Dla przedszkolaków prowadzone są np. zajęcia O wodzie, bez której nie ma życia. Z kolei Akcja-Reaktywacja to ciekawe i barwne eksperymenty chemiczne. Doświadczenia są proste i zrozumiałe, a dzieci przy nich świetnie się bawią. Kto wie, czy takie eksperymenty nie zasieją w maluchach ziarna naukowego bakcyla?

Urodziny

Laboratorium Młodego BadaczaLaboratorium Młodego Badacza organizuje dzieciom przyjęcia urodzinowe w temacie eksperymentów i świata szalonych naukowców. Podczas warsztatów dzieci wykonują barwne mikstury, odkrywają „suchy lód”, a nawet tworzą kolorowe wulkany. W takiej imprezie mogą wziąć udział dzieci w wieku 5 – 10 lat, a wszystko ma miejsce na terenie szkoły Mastermind w Poznaniu. Podczas dwugodzinnego przyjęcia pełnego ciekawych doświadczeń dzieci korzystają z fartuchów laboratoryjnych, ochronnych okularów i rękawiczek. A wszystko pod okiem instruktorów. Istnieje też możliwość zamówienia tortu i poczęstunku. Na koniec uczestnicy otrzymują specjalne dyplomy. Takie przyjęcie urodzinowe z pewnością będzie sporym zaskoczeniem i na długo zapadnie w pamięć małym chemikom.

Udział w takich warsztatach to może być ważny impuls, który zachęci dziecko do nauki, zaciekawi, być może zmotywuje do sięgnięcia po książkę. Gdy połączymy naukę z zabawą dziecko z pewnością podejdzie to tematu z większym zainteresowaniem i lepiej zapamięta szczegóły. Pamiętajmy, że wspólna zabawa to ważna sprawa.

Źródło

Leave a comment