Missing Consumer Key - Check Settings

Las Odkrywców

Las Odkrywców

Las Odkrywców jest Rodzinnym Parkiem Sensorycznym w miejscowości Ułęż w województwie lubelskim. Inspiracją do stworzenia tego miejsca stała się sama natura, zabawa i nauka na świeżym powietrzu, jak również integracja sensoryczna. To idealne miejsce zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci z mnóstwem przygodowych atrakcji.

Atrakcje

Las OdkrywcówLas Odkrywców czynny jest w sezonie letnim. To miejsce przypomina jeden ogromny plac zabaw. Można tu miło spędzić czas na świeżym powietrzu, poprawić kondycję, wzmocnić odporność, zredukować stres i odpocząć. Z dala od zgiełku miasta, wśród drzew dzieci mogą odkrywać tajniki przyrody, poobserwować rośliny, poszukać śladów zwierząt. Dla miłośników wspinaczek postawiono specjalne ścianki wspinaczkowe, ale można też wspinać się po drzewach. Wśród atrakcji znajdziemy piaskownicę podzieloną na kilka części, a w każdej z nich inny rodzaj piasku. Kolejną są Korzeniowe Huśtawki. Z kolei Pieńkowa Polana jest trasą zbudowaną z pni, która wymaga poczucia równowagi i zwinności.  Las OdkrywcówMrówczy Labirynt to konstrukcja z bali przypominająca nieco wnętrze mrowiska. Trasa pełna przeszkód to prawdziwy labirynt. Można wdrapać się na sam jego szczyt. Polana Zabaw Wodnych jest kreatywnym miejscem ochłody, a na Polanie Tarzana czekają trampoliny. Znajdziemy też Polanę Dźwięku, Dotyku, Emocji, Polanę Pająka Stefana, czy Jeża Jerzego. Drzewo Odkrywcy umożliwi obejrzenie lasu z wysoka, a z kolei na Leśnym Torze Przeszkód dzieci sprawdzą swoją zwinność. Co jeszcze skrywa tajemniczy Las Odkrywców ? Małym odkrywcom z pewnością przypadnie też do gustu Wiklinowy Tunel, Kopiec Kreta Hilarego, Leśna Tyrolka, czy Proce Guliwera.

Aleja Odkrywców

Las OdkrywcówZabawa poprzez naukę to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Las Odkrywców przygotował dla dzieci tabliczki informacyjne pełne ciekawostek związanych z lasem i jego mieszkańcami. W odkrywaniu ważnych zagadnień pomagają jego bohaterowie, czyli Jagoda i Janek. Niemal każda atrakcja posiada element edukacyjny np. w Labiryncie Mrówek znajdują się olbrzymie modele mrówek, które doskonale odwzorowują żywe owady. Jeśli dzieci rozwiążą kilka zadań specjalnych czeka je dodatkowy bonus. Las Odkrywców przede wszystkim dostarcza dzieciom pełną dawkę bodźców sensorycznych, co oczywiście ma korzystny wpływ na ich rozwój.

Strefa gastronomiczna i sklepik

W trakcie krótkiej przerwy od zabawy można poleżeć na leżaku, skorzystać z leśnego hamaku, napić się kawy lub zjeść obiad w leśnej restauracji. W menu znajdziemy zupy, dania obiadowe, pizzę, sałatki, przekąski i dania dla dzieci. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość odgrzania posiłków dla dzieci oraz sklepik Odkrywcy z praktycznymi gadżetami i pamiątkami.

Warsztaty

Las OdkrywcówDla grup Las Odkrywców przygotował kompleksową ofertę tzn. zwiedzanie z posiłkiem oraz warsztaty. Grupa otrzymuje przewodnika. Każdy z uczestników otrzymuje również mały gadżet. W ofercie warsztatowej znajdziemy np. przygotowywanie drewnianych magnesów w kształcie roślin lub zwierząt, wykonywanie gry planszowej, druków na koszulkach z użyciem szablonów z darami natury lub przygotowanie kompozycji leśnej zamkniętej w słoiku. W zajęciach wykorzystywane są naturalne materiały typu kamyki, liście znalezione podczas spaceru, plastry drewna itp. Pakiet zawiera także ciepły posiłek np. naleśniki, kurczaka z frytkami, czy zupę, a na deser lody dla ochłody.

Źródło

Leave a comment