Missing Consumer Key - Check Settings

Łeba Park

Łeba Park

Łeba Park to popularny Park Dinozaurów na Pomorzu, położony w pięknej okolicy i zajmujący ok 20 ha powierzchni. To również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla całej rodziny. Znajdziemy w nim zjeżdżalnie wodne, Diabelski Młyn, pole do mini golfa, pojazdy Flinstonów, Mini ZOO, place zabaw, Kopalnię Złota, Szlak Latarni Morskich, Indiańską Wioskę i wiele innych form rozrywki.

Jurajski Park Dinozaurów

Łeba ParkŁeba Park to przede wszystkim Park Jurajski z trójwymiarowymi gadami naturalnych rozmiarów. Podążając ścieżką edukacyjną natkniemy się także na tablice informacyjne z dokładnymi opisami flory, fauny i ochrony środowiska. Ścieżka prowadzi przez mostki, kładki i wysokie trzciny, a po drodze mijamy ok 100 realistycznych figur dinozaurów. Poza prehistorycznymi gadami znajdują się tu również ekspozycje prezentujące sceny z życia Neandertalczyków, polowań na dzikie zwierzęta i pradawna chata. Zwiedzając Park Dinozaurów dzieci mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak pojazdy Flinstonów, czy rowerki wodne. Łeba Park

Pozostałe atrakcje

W Łeba Parku znajduje się Mini ZOO, w którym dzieci mogą nakarmić zwierzęta lub skorzystać z przejażdżki na kucyku. Kolejną atrakcję stanowi mały Lunapark, a w nim wysokie zjeżdżalnie wodne takie jak Kamikaze i Boomerang oraz Diabelski Młyn mierzący 27 metrów wysokości. Widok z góry robi niesamowite wrażenie. Tuż obok można popływać rowerami wodnymi lub pograć w mini golfa. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu przejażdżka na trasie Czerwonego Kapturka lub pojazdem Hobbita. Ciekawym miejscem jest Indiańska Wioska, gdzie Indianie i kowboje uczą strzelania z łuku, a także w jaki sposób należy płukać złoto. Na Szlaku Latarni Morskich prezentowane są wszystkie latarnie wybrzeża Bałtyku w miniaturze. Dopłynąć można do nich rowerami wodnymi lub przejść pieszo. Kolejną atrakcję stanowi Labirynt Magicznych Luster, Kino 7D Max, Zamek strachu oraz Bajlandia czyli Kino 3D z ulubionymi bajkami dla dzieci. Łeba ParkDoskonałym miejscem na odpoczynek jest klimatyczny Eridan, gdzie można również zjeść coś dobrego. Znajdziemy tu przytulne kąciki wypoczynkowe i ławeczki. Na dzieci czekają ciekawe animacje i spotkanie z Kapitanem Hakiem oraz królową piratek Zuzą Czarną Meduzą.

Place zabaw

Łeba Park to również place zabaw dla najmłodszych, które utrzymane są w klimacie ery dinozaurów. Dzieci mają okazję poczuć się tu jak prawdziwi archeolodzy na wykopaliskach szkieletów. Łeba ParkNa jednym z placów zabaw znajduje się duża konstrukcja zamku ze zjeżdżalniami, huśtawki, mini ścianki wspinaczkowe, linaria i karuzele. Drugi to prawdziwy małpi gaj z torami przeszkód, drabinkami, ruchomymi pomostami, kładkami i przeprawami. Takie miejsca urozmaicą maluchom pobyt na świeżym powietrzu i zapewnią doskonałą rozrywkę.

Pamiątki i gastronomia

Łeba Park posiada szerokie zaplecze gastronomiczne w postaci barów i restauracji. Można zjeść smaczny obiad, pizze, hamburgery, frytki, naleśniki oraz lody. W sklepiku znajdziemy pamiątki w postaci zabawek oraz akcesoriów z dinozaurami. Odwiedzających przyciąga dodatkowo galeria skamielin i minerałów oraz galeria bursztynowa.

Źródło

One Comment

  1. Łeba to nasza ulubiona miejscowość nad polskim morzem. Dopełnieniem wakacyjnego wypoczynku z dziećmi była zawsze wizyta w Parku Dinozaurów. Można tam spędzić cały dzień, ponieważ jest mnóstwo atrakcji. Polecam serdecznie !
    Reply 29 października 2023 at 18:06

Leave a comment